Твір «Зима-чарівниця»

Зима-чарівниця

Зима — дивовижна пора року. Сховавшись під білу ковдру, природа, немов у казці, занурилася в довгий, глибокий сон. Зима-чарівниця зачарувала, приворожила ліс. Всі дерева тягнуть до сизого неба оголені кришталеві гілки. Тільки ялини й сосни стоять зелені, так й дуб ще не скинув свого літнього вбрання. Листя його лише пожовкло та потемніло. Нижні гілки дуба шатром розкинулися над галявиною. Сніг набився в глибокі зморшки кори. Товстий стовбур наче прошитий срібними нитками. Здалеку здається, що це стоїть відважний богатир в бронзовій кольчузі, всесильний страж лісу. Інші дерева шанобливо розступилися, щоб дати старшому побратимові розвернутися в могутній силі. Налетить зимовий вітер, задзвенить бронзовим листям величезний дуб, але не схилиться навіть перед найсильнішою бурею.

Взимку знайомі пейзажі по-новому розцвічує сніг. В сутінках він синій, а під сріблястими променями місяця світиться загадковим блиском й грає різнобарвними іскорками. На світанку сніг рожевіє від червоної зорі. І навіть звичні лісові барви поруч з мінливою сніжною білизною виглядають інакше.

Зима буває різною. Тільки придивитися треба. Вона і холодна, і з відлигою, хуртовинна і з капежем, сніжна та з сонцем. Зимовий день буває то тихий, морозний і сонячний, то похмурий і туманний, то з завиванням холодного вітру і сніжною хуртовиною. А який чудовий зимовий ранок — нечутній, з морозом, сонцем та іскристим снігом. І вечір такий довгий, замислений. Природа ніби чекає настання чарівної казки — коли приходить Зима-чарівниця.

Дивіться також:

Твір «Чарівниця-зима»

Твір на тему «Зимова казка»

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Витівки зими»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>