Твір «Зимовий день»

Зимовий день

Зимовий день у лісі

На дворі зима. В цей прекрасний зимовий день на небі ані хмаринки. Вчорашній снігопад укутав місто в блискучу білу шубу. Ми з татом йдемо в ліс. Тут дуже красиво. Всі, кому доводилося бачити зимовий ліс, знають про його дивовижну красу. Між величними засніженими ялинами лежать величезні замети. Стежки пописані ієрогліфами пташиних слідів. Шишкарі, старанно видовбуючи насіння з шишок, не звертають на нас ніякої уваги. Це дивовижні птахи. Не боячись морозів, вони виводять своїх пташенят взимку.

Сонце вже високо. Стежка перед нашими очима схожа на розсип алмазів. Мороз не слабшає, і сніг хрустко скрипить під ногами. Легкий вітерець здуває з розлогих ялинових лап сніжинки. На душі в мене піднесено та спокійно. Цей зимовий день був коротким, проте таким чудовим! Я ще раз переконався, що зима — моя найулюбленіша пора року.

Як проводили зимові дні раніше та як роблять це зараз

Зима для людини — не найкращий час. Хоча дивлячись як на це подивитися. У новорічні свята якось забуваєш і про мороз, і про холоднечі. Забуваєш навіть про те, що за вікном величезні кучугури снігу та час від часу проходять снігопади й дмуть холодні вітри. Все вказане відбувається тільки взимку.

Зараз нам простіше пережити всі ці катаклізми, а ось як же раніше? Як проводили зимовий день за старих часів? Як переживали люди всі природні примхи, коли не було всього того, що є зараз у нас: телевізора, радіо, газет, газу та холодильника? Цікаве питання. Здається, що нудно вже точно не було.

У будній зимовий день ті, хто жив в селі, поратися по господарству починали з раннього ранку. Ще тільки-тільки розвиднювалося, як корова в сараї починала мукати, вимагаючи до себе уваги. Це значить, що треба йти її доїти, та водночас і курей погодувати. Потім господиня починала в будинку клопотати. Треба було приготувати сніданок, розбудити діточок. Трохи пізніше вставав і господар будинку. А потім всі розходилися по справах.

Господар будинку йшов наколоти дрова, господиня — метушитися біля печі. Їй треба обід приготувати та за діточками доглянути. Старші то вже, мабуть, в школу пішли, а молодші, ось вони, на полу сидять і про щось своє лепечуть.

А природа теж спокою не дає. Або слабеньким сніжком побалує, або сильніше подасть, з вітерцем. Заметів вже й так багато, а тут ще більше може звалитися з неба. Старші діти, повернувшись зі школи, починають розчищати двір та допомагати батькові по господарству. Молодші все більше по дому, матері підмога.

А коли заступають сутінки, після вечірнього клопоту всі влаштовуються зручніше та слухають казку чи небилицю. І вже після байок лягають спати. Ось і всі розваги довгим зимовим днем, який насправді досить короткий.

Але це було колись, зараз все по-іншому.

У місті багато розваг і безліч турбот. Часом і не помічаєш, як проходить день, короткий зимовий день. Але є такі місця в містах, де час ніби сповільнюється. І раптом помічаєш, що на вулиці господарює зима, з неба сипле сніг, а навколо через світло ліхтарів все блищить і якось чарівно заманює твою фантазію на всякі зимові казки та дива. Таке трапляється, коли опиняєшся в зимовому парку, подалі від міської метушні. Там тиша й спокій. Усюди дерева, заховані під снігом, протоптані перехожими замети та стежки. Як добре пройтись по цих стежках і хоч на якийсь час забути всі негаразди та неприємності!

 

Дивіться також:

Твір на тему «Хуртовина» або «Зимова заметіль»

Природа взимку. Міні-твори, речення, 2-3-4-5 класи

Твір «Зимові розваги»

Твір «Чарівниця-зима»

Твір «Витівки зими»

Твір «Чому я люблю зиму?»

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твори-мініатюри про зиму

Твір «Ліс взимку»

Твір «Зимовий ліс»

Твір-опис зими

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>