Твір «Зимовий пейзаж»

5-6 класи

Зимовий пейзаж

План

1. Перший сніг.
2. Знайоме стає загадковим.
3. Відчуття зими.

Мій шлях до школи пролягає крізь маленький гайок, який дивним чином перетворюється взимку. Мені це подобається, адже я завжди радію першому снігу.

Коли випадає перший сніг, здається, ніби всю ніч над її оздобленням трудяться сотні кравців, дизайнерів і костюмерів. Неначе дикі зебри, розбігаються по білому покривалі березові стовбури. По них стрибають спритні руді білки. Намагаються ще встигнути до справжніх холодів запастися провізією. Чорні гнізда ворон, наче чудно пов’язані берети, приміряє кожна з березових крон. Крізь тонкі гіллясті пальці видно небо, воно мутно-блакитне, чекає можливості знову взятися за роботу із прикрашання всього і вся білосніжними нарядами. Тільки ялинки, як ні в чому не бувало, стоять у літніх сарафанах і навіть не бояться, що можуть змерзнути, якщо протягом тривалого часу так стояти на снігу.

Відразу по-іншому дивишся на весь цей світ. Він здається чистішим, добрішим. Хочеться тепла, затишку, маминих обіймів, теплих шкарпеток, які зв’язала бабуся, і кота, що муркотів би на руках. Завдяки своїй первозданній красі зима — майстриня викликати в людях тремтливі почуття.

6-7 класи

План

1. Сімейні традиції.
2. Зима у лісі.
3. Чудове перетворення.

З раннього дитинства я дуже люблю зиму. Пов’язано все це з нашими частими сімейними поїздками за місто на вихідні. У місті немає особливих місць, де можна повеселитися взимку. Але іноді мене радує навіть похід на стадіон, що дає можливість покататися на ковзанах. За містом все інакше…

Високі сосни та ялини утворюють зі своїх волохатих лап зелену арку, яка тягнеться над усією дорогою до бази відпочинку. Всюди лежать ніким незаймані білосніжні замети. Вони іскряться в променях ранкового сонця та стають химерно-рожевими, немов хвости фламінго, коли їх торкаються відблиски заходу. У лісі пахне якось особливо. Повітря немов ріже тобі ніздрі, коли ти повільно впускаєш його в себе. Немає присмаку вихлопних газів машин, пічного диму або ж інших міських запахів.

Тиша буквально приголомшує тебе з перших секунд. Чути легкий шелест, це сніг ледь чутно лягає на гілки дерев. М’яко, непомітно, наче рідна мати, укутує він своєю пуховою ковдрою кожну гілочку, сучок, травинку. Напевно, хоче зберегти в них життєву силу до приходу довгоочікуваної весни. Розсікаючи покрив легкого ранкового насту, який встиг утворитися на лижні, виразно чути свист лиж. А може це свистить зима, радіючи з того, що ми випробовуємо всі вигадані нею розваги.

7-8 класи

План

1. Час йти на полювання.
2. Сліди лісових мешканців.
3. Майстриня-зима.

Одного разу мені пощастило з дідом відправитися в ліс на лижах. Він, як справжній мисливець, не залишає родину без дичини навіть взимку. Потрібно було дійти до найближчої галявини й перевірити сильця, які він поставив ще вчора. Висунулися ми після полудня.

Білосніжна поляна була вся залита сонячним світлом. Очі сліпило різнобарв’я снігових іскор, від чого доводилося жмуритися. Комиші уздовж невеличкого озерця, на якому влітку плавали крижні, нахилили свої коричневі голови під вагою снігу. Вони були схожі на охоронців палацу англійської королеви, щоправда, з трохи припорошеними головними уборами. Я йшов за дідом лижня до лижні, сніг був ще не дуже твердий, тому була небезпека провалитися.

Весь шлях до лісу я помічав сліди тих, хто прокинувся раніше нас і вже прогулявся пуховим сніжним килимом поля. Ось ніби три палички закарбувалися на снігу, це ніжки якогось птаха. Тут пройшовся заєць і близько зламаної в грозу берези провалився в сніг. Мабуть, намагався поласувати корою, тому що видно сучки коринки, розкидані навколо стовбура дерева.

Підходячи до переліска, я обімлів від того, як дивно він змінився від гри снігу й сонця. Ріденький, що складається з десятка беріз, зараз завдяки грі світла й тіні він здавався таким величезним і частим, немов за ніч хтось навмисне підсадив сюди десятка два зайвих дерев.

Повертаючись назад із заповітною здобиччю в мішках, я обернувся на ліс. Здалеку він був схожий на велику чорну стрічку, по краях якої хтось нашив білосніжне мереживо. Як би мені хотілося піднести такий мереживний аксесуар своїй мамі на день народження. Тоді вона теж захопилася б вишуканим смаком майстрині-зими, яка створила такий шедевр.

Подібні твори:

Твір «Зимові барви»

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір-опис зими

Твір на тему «Зима з вікном»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>