Твір «Яке значення має образ Івана Підкови для нас?» за поемою Т. Шевченка

загрузка...

Образ Івана Підкови — козацького отамана за поемою Т. Шевченка

Сьогодні нам задали з української літератури прочитати поему Тараса Григоровича Шевченка «Іван Підкова». Це ліро-епічна поема, ідеєю якої є уславлення мужності й героїзму запорожців, сили їх бойового братерства.

У вірші автор розкриває головну думку твору: саме у боротьбі за свободу проявляються найкращі людські риси — такі лицарські чесноти, як сміливість та відвага. Ця ідея передається через зображення морського походу козаків під проводом отаману Івана Підкови.

Були часи, коли запорізькі козаки, як висловився поет, вміли панувати. Вони боролися з турецькими загарбниками, відстоюючи свободу й незалежність рідної землі:

Пановали, добували
І славу, і волю.

Образ отамана Івана Підкови є для нас взірцем мужності. Справжній очільник має вести за собою, а не ховатися за спинами підлеглих. Як Іван Підкова, він повинен бути попереду своїх побратимів, подаючи їм приклад для наслідування:

А попереду отаман
Веде, куди знає.Настрій твору дуже рішучий. Навіть море зображено бурхливим, наче готовим до небезпеки та жахливих подій — майбутньої битви запорожців з турками.

Ми, патріоти рідної країни, маємо памʼятати історію українського народу. Нам треба пишатися своїм минулим та уславлювати героїзм і братерську дружбу запорізьких козаків.

Отже, мені дуже сподобалася поема «Іван Підкова». Вона показує велику життєву силу шевченківського слова та є одним з найкращих творів Великого Кобзаря.

Вищенаведений твір також підходить під теми: «Актуальність образу Івана Підкови у наші часи», «Які лицарські чесноти возвеличив Т. Шевченко у творі «Іван Підкова»», «Мої враження від твору «Іван Підкова»».

Перегляньте також:

Твір «Тарас Шевченко і наша дійсність»

Твір-роздум «Нема України без Шевченка»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>