Твір-розповідь про калину, 4-5-6 класи

Червона калина — символ України

Калина — символ України

Восени достигає ягода, яку знають всі як за красу, так і за корисні властивості. Це калина — яскраво-червона ягода, яка в достатку росте на кущах. Назву цій рослині дало те, що її ягоди немов розпалюються на сонці, наливаючись червоністю.

Калина з давніх часів вважалася символом ніжності та дівочої краси. Ця рослина була присутня і на весільному столі, і в наряді нареченої.

Крім того, калина є також рослиною-символом України. В минулі часи вона росла біля кожної хати. Існують навіть прислів’я «Ягідки калини — символ України, це краса дівоча ніжна й непорочна…» та приказка «Без верби та калини нема України».

Наші пращури вважали, що калина уособлює народження Всесвіту. Вони вважали її символом вогняної трійці: Сонця, Місяця та Зорі.

Смак калини досить специфічний, гіркувато-кислий. В чистому вигляді її вживають рідко. Однак у вигляді настоянки, в поєднанні з медом, ці ягоди стають смачними. Вони широко застосовуються в народній медицині, оскільки лікують від застуди та багатьох інших хвороб. До речі, квітучий по весні в багатьох садах кущ під назвою бульденеж — це теж різновид калини. Він не дає плодів, а тому цінується тільки як прикраса для саду.

Отже, калина — це рослина-лікар, рослина-символ, рослина-легенда. Вона красива і в пору цвітіння, і коли багряніє листя восени, і взимку, коли на тлі білого снігу червоніють її ягоди.

Дивіться також:

Значення та роль рослин у житті людей

Природа в житті людини

Твір на тему «Звичаї та традиції українського народу»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>