Твір-опис зовнішності козака за картиною «Запорожець»

загрузка...

Програмою 7 класу з української мови передбачено розвиток учнями навички складання твору-опису. Прикладом є опис зовнішності козака з картини «Запорожець».

Картина «Запорожець» Антона Монастирського: опис зовнішності козака-запорожця

Опис картини «Запорожець»

Коли я розглядаю репродукцію картини А. Монастирського «Запорожець», мене переповнюють піднесені, патріотичні почуття, наче я дивлюся в саме обличчя України. Сильний, мужній козак, якого зобразив автор, є уособленням справжнього борця за волю народу. З першого погляду зрозуміло, що цей хоробрий чоловік пережив багато боїв. Про це свідчать його похмурі очі, густі навислі брови, довгі вуса, смагляве, обвітрене обличчя зі зморшками та міцна постава.

Розумний погляд, спрямований перед собою, сповнений роздумами про долю рідної Батьківщини. Саме так виглядає справжній козак: оселедець на голові, орлиний ніс із горбиком, сильні руки, що тримають шаблю. Вбрання цього вольового чоловіка просторе й зручне: біла сорочка, темно-коричнева кирея, жупан, широкий пояс, штани-шаровари.

Картину «Запорожець» зображено насиченими фарбами. Переважним кольором є червоний, який є символом непокірності та боротьби. Така колірна гама підкреслює глибину й складність роздумів героя картини.

Вочевидь, козак-запорожець був безпосереднім учасником видатних подій з історії українського народу, захищаючи рідну землю від ляхів та басурманів. Ця людина бачила все: і біль поразки, і радість перемоги. Її неможливо злякати нічим, адже вона неодноразово дивилася в обличчя смерті. Напевно, за свій вік козак поховав багато загиблих у боях побратимів та й сам без вагань готовий віддати життя за краще майбутнє свого народу, його волю та добробут.

Подібні завдання:

Твір-опис зовнішності мами на тему «Портрет моєї матусі»

Твір-опис картини Катерини Білокур «Богданівські яблука»

25 Комментариев “Твір-опис зовнішності козака за картиною «Запорожець»

  1. ВЕРОНІКА сказал:

    СУПЕР ДУЖЕ ДЯКУЮ ВИ МЕНІ ДУЖЕ ДОПОМОГЛИ Я НАЙШЛА ВСЕ ЩО БУЛО ПОТРІБНО ЩЕ РАЗ ВЕЛИЕ ДЯУЮ ВАШ САЙТ СУПЕР

  2. Марина сказал:

    Дуже класний сайт , на ньому стільки корисної інформації. Я в захваті всім рекомендую .

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>