Картини української природи в повісті «Тарас Бульба»

загрузка...

Опис природи у творі М. Гоголя «Тарас Бульба»

Картини природи

Повість «Тарас Бульба» Миколи Васильовича Гоголя по праву вважається однією з найпрекрасніших у російській літературі. У центрі твору ми бачимо героїчний і безстрашний образ народу, який бореться за незалежність і свободу. Ніколи раніше народне життя не було зображено ​​настільки яскраво й повноцінно. Тут ми бачимо описи жорстоких битв, поетичних картин природи та різних почуттів людей. Кожен герой має свої характерні риси, які приваблюють читача або відштовхують.

Зображення природи по-особливому прекрасне. Перед нами постає опис українського степу, який для Гоголя є символом сильної та могутньої Батьківщини. Кожне слово просякнуте любов’ю до рідного краю, вірою в могутність і захопленням безмежними просторами. Безкраї степи допомагають нам зрозуміти, якими були запорожці. Адже в такому середовищі можуть жити тільки сильні, сміливі, горді й мужні люди, які всім серцем люблять свою Батьківщину та мають намір боротися за неї до останнього.

Зображення природи в повісті «Тарас Бульба»

Український степ ми бачимо і вдень, і вночі. В будь-який час доби він має свої особливості. Вдень степ наче океан, в якому знайшли своє місце степові квіти та дзвінкі пташині голоси. А ввечері він набуває зовсім інший вигляд. Ми бачимо, яким чудовим є захід сонця та яким темним стає небо. Вдалині чується свист ховрахів і гучний крик лебедя. Для більш детального опису автор використовує епітети: «незаймана пустеля», «срібно-рожеве світло», «зелено-золотий океан».

У кожному рядку опису пейзажу ми відчуваємо захоплення багатством барв природи. Саме вона допомагає нам зрозуміти душевний стан героїв. Наприклад, коли сини Тараса Бульби залишають хутір, Микола Гоголь звертає нашу увагу на сірість дня та недоречний спів птахів. Цього опису цілком достатньо, щоб читач зрозумів стан і почуття героїв. Люди засмучені, тож все навколо їм здається позбавленим гармонії.

Читаючи опис міста Дубно, ми не відчуваємо якогось особливого захоплення. Швидше навпаки, з’являється відчуття тривоги. На серце юнака Андрія, за словами автора, «якась задуха», яка порівняна з образом липневої ночі. З’являється «щось величне й грізне», і воно ніби говорить про майбутні страшні події.

Вдивляючись у дивовижні картини дикої природи, герої забувають про смуток і проблеми: «все, що смутно і сонно було на душі у козаків, вмить злетіло; серця їх стрепенулися, як птахи».

Отже, зображення природи в повісті «Тарас Бульба» відіграє особливу роль. Саме тому це творіння Миколи Гоголя вважається одним з найпрекрасніших у вітчизняній літературі.

Інші твори:

Запорізька Січ та її герої за повістю «Тарас Бульба» М. Гоголя

Твір «У чому сила бойового братерства?» за повістю «Тарас Бульба»

Мої враження від твору «Тарас Бульба» М. Гоголя

Твір-опис зовнішності козака за картиною «Запорожець»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>