Твір «Книга в сучасному світі»

Роль та значення книги в сучасному світі

Книга у сучасному світіЗ моменту своєї появи книга завжди вважалася справжнім скарбом. Не тільки тому, що в ній зберігалися знання і досвід багатьох поколінь людей. Колись давно створення книги було справою дуже витратною та довгою, оскільки виготовлялися вони з дорогих матеріалів — пергаменту, шкіри, а писалися вручну. З розвитком друкарства книги стали доступніші, а теми, яким вони були присвячені, різноманітнішими — від літописних і релігійних до світських та художніх. Одне залишалося незмінним — книга завжди була добрим другом і порадником людини. На своїх сторінках вона фіксувала відкриття та винаходи, нові знання, стародавні секрети, а також безмежний світ польоту людської фантазії під назвою художня література.

З появою інтернету багатьом здавалося, що відтепер книга буде забута. Величезна кількість різноманітної інформації стала доступною кожному власникові комп’ютера. Туди ж у цифровому форматі перекочували енциклопедії, підручники та бібліотеки. Так книга отримала нове життя — на моніторах комп’ютера. Пізніше з друкованих текстів стали робити аудіокниги для тих, хто вважає за краще сприймати інформацію на слух.

Отже, на мій погляд, завдяки інтернету книга не тільки не поринула в забуття, а навпаки, знайшла велику кількість нових форм існування. Адже книга — це не обкладинка й листки з буквами, а той сенс, який живе в ній. Більш того, тепер книзі не обов’язково бути виданою, щоб дійти до читача. Наприклад, на Заході вже стало звичним для деяких авторів не шукати собі видавців та спонсорів, а викладати свої книги в електронному вигляді у вільний доступ. Якщо читачеві подобається те, що він прочитав, він може відправити автору грошову винагороду.

Що стосується друкованої книги, то кількість її шанувальників зовсім не зменшилася. Такі люди вважають, що читання з монітора комп’ютера не може зрівнятися зі спілкуванням з паперовою книгою. Для них важливий не тільки текст, надрукований на сторінках, а й сам вигляд книги, відчуття від дотику до неї, запах. Книга здається їм живою істотою, маленьким другом. І завдяки можливостям сучасних технологій друковані книги сьогодні видають у найрізніших форматах: дорогі колекційні, маленькі кишенькові, що зручні для читання в дорозі, недорогі в м’якій палітурці. Кожен читач легко підбере для себе належний варіант.

Таким чином, в сучасному світі книга зовсім не втратила своєї важливості та популярності.

Дивіться також:

Твір на тему «Роль книги в сучасному житті»

Твір на тему «Роль книги в еру комп’ютерних технологій»

Твір з української мови на тему «Книга в моєму житті»

Твір про книгу на тему «Книга в моїй родині»

Твір «Роль книги в житті людини»

Твір на тему «Книга — джерело знань»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>