Твір на тему «Книга — наш друг і порадник»

Книга — друг і порадник

Книга — наш вірний друг

Яким повинен бути друг? Підтримувати, ділити з нами почуття та емоції, давати мудрі поради, залишатися вірним. З цієї точки зору, книга — справжній друг. Адже з самого дитинства книги супроводжують нас, наставляють на потрібний шлях, допомагають. Без них ми б не стали такими, якими є.

Починаючи з раннього дитинства, я дуже любила читати книжки. Навіть дитячі історії можуть багато чого навчити нас, адже в них часто закладений дуже глибокий сенс. Я досі пам’ятаю казки Олександра Пушкіна, кожна з яких несла якусь мораль. Вони вчили не скупитися, бути чесним і сміливим. У казках завжди перемагають добро та справедливість, а зло залишається з носом. Це допомагає дітям зрозуміти, як влаштоване життя, сформувати правильні життєві цінності.

Мені дуже яскраво запам’яталася книга «Денискові оповідання» Віктора Драгунського, особливо історія про те, як герой викинув з вікна манну кашу. Ця розповідь дуже смішна, але вона навчила мене ніколи не обманювати старших, показала, що й справді все таємне рано чи пізно стає явним.

Отже, історії, що описані в книгах, сприяли моєму вихованню. Вони підносили свої корисні уроки та робили мене краще.

На мою думку, якщо читати вдумливо й уважно, в кожній книзі можна знайти щось повчальне для себе. Саме тому її називають порадником людини, кращим вчителем. Попри те, що дії творів часто відбуваються в далекі часи, почуття та переживання героїв все одно близькі нам і зрозумілі. Ми вчимося дружити, як мушкетери, любити, як Ромео, та багато чому іншому. Коли ми в житті стикаємося з ситуаціями, схожими на ті, що були описані в книгах, то згадуємо сюжет і приймаємо правильне рішення.

Світ без книг був би не таким яскравим. Читання допомагає нам проживати інші життя, пізнавати нове, подорожувати. Книга — наш вірний друг, який, на відміну від людини, точно ніколи не зрадить.

Книга — мій найкращий друг

Зазвичай другом ми називаємо того, хто допомагає нам у скрутну хвилину, дає добру пораду, може розвеселити, коли нам сумно, та скласти компанію, коли ми відчуваємо себе самотніми. Тому з повним правом другом можна називати не тільки людей, а й книги, адже вони можуть виконувати всі ці завдання. А також книги допомагають нам вчитися на чужих помилках і не робити своїх.

Якщо наш друг-людина буде давати поради або оцінки наших дій, коли ми його про це не просимо, це виглядатиме не зовсім тактовно. Ми навіть можемо образитися! Але на книгу не ображаються, адже вона не дає непрошених порад і оцінок. За книгу ми беремося у важкій ситуації, щоб самим розібратися або знайти підказку. Ми самі вирішуємо, коли та які книги читати, тому й дотримуємося їхніх порад набагато частіше.

Для мене книги — це, по-перше, можливість дізнатися щось нове, а по-друге — можливість познайомитися з думкою відомих людей з різних питань. За допомогою книг ми знайомимося з досвідом минулих поколінь, з безцінною спадщиною наших попередників, яку ми можемо використовувати в своєму житті для вирішення своїх особистих проблем. Звичайно, не кожна людина намагатиметься прочитати безліч чужих думок, щоб скласти про певну проблему власну думку, адже можна просто слідувати смакам більшості. Але це не завжди дає хороші результати. Наприклад, при виборі професії багато хто просто слідує моді, що існує на даний момент, а потім розуміє, що це зовсім не його справа, бо не відповідає його характеру. Таке розуміння зазвичай приходить пізно, а іноді людина навіть не розуміє, що займається не своєю справою, а просто все життя відчуває тривогу й незадоволеність. А якби така людина вчасно спромоглася розібратися, до чого лежить саме її душа, її життя склалося б набагато краще. Для цього просто треба було більше читати, більше думати та звикати складати свою думку про все.

Щоб читання приносило користь, треба обов’язково замислюватися над прочитаним. Навіть якщо ми читаємо книгу просто для розваги, вона все одно залишає свій слід у нашій свідомості.

В наш час багато молодих людей вважають, що книги не потрібні, що це анахронізм, адже інформацію можна отримувати за допомогою комп’ютеру, відеофільмів або аудіозаписів. Звичайно, це частково так. Але фільми, як на мене, в основному впливають на емоції та не залишають простору для уяви. Що тут можна ще уявити, про що думати — все вже розжовано та подано у готовому вигляді. Тому в мене особисто екранізації раніше прочитаних книг викликають здебільшого лише розчарування. Адже, читаючи книгу, ми бачимо тільки букви, а те, про що йде мова, виникає в нашій уяві, викликає певні асоціації та закріплюється в свідомості набагато краще. Я часто помічаю, що саме про прочитане розмірковую набагато частіше, ніж про переглянуті фільми, фотографії або прослухані аудіозаписи.

На закінчення хочу сказати, що книга для мене — насправді справжній, найкращий друг. Вона допомагає мені втілювати свої мрії в життя, радить, як правильно вчинити у важкій життєвій ситуації, та й в цілому допомагає стати цікавою, неординарною особистістю.

Дивіться також:

Твір на тему «Книга — джерело знань»

Твір на тему «Роль книги в сучасному житті»

Твір «Книга в сучасному світі»

Твір на тему «Роль книги в еру комп’ютерних технологій»

Твір «Роль книги в житті людини»

Твір з української мови на тему «Книга в моєму житті»

Твір про книгу на тему «Книга в моїй родині»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>