Твір на тему «Кожна людина — неповторна»

Кожна людина неповторна, унікальна та особлива

Кожна людина неповторна

У школі на уроках фізики та біології вчать, що світ складається з матерії. Її можна виміряти або вивчити за допомогою приладів і наукових експериментів. Духовного та нематеріального світу для шкільних наук не існує. Разом з тим, всі згодні, що кожна людина неповторна, тобто унікальна та особлива.

Історія і культура всіх людських цивілізацій, починаючи від Стародавнього Вавилона й закінчуючи нашим часом, між тим, каже нам про зворотне. Не змовляючись між собою, всі світові культури та релігії в своїх міфах і священних книгах згодні між собою в тому, що, крім світу, в якому діють «закони природи», існує світ надприродний. Його не можна побачити та на нього ці самі закони не поширюються, а, навпаки, йому підкоряються.

Мені здається, що вченим просто невигідно визнавати існування в людині душі. Адже тоді доведеться визнати Бога та відповідальність перед Ним за свої погані й злі вчинки.

Іноді кажуть, що до тридцяти років у людини таке обличчя, яке їй дала природа. Після цього віку — таке, яке вона заслужила. Це означає, що зовнішній вигляд показує наш внутрішній світ, як дзеркало. Тут не допоможуть ніякі пластичні операції та дієти — «вік жінки дізнаються по виразу її очей».

Отже, кожна людина складається з душі й тіла, поєднуючи в собі земне й небесне, матеріальне та духовне. І це робить її неповторною, унікальною та особливою.

Неповторність людини

Приклад з класичної літератури

У англійського письменника Оскара Уайльда є роман «Портрет Доріана Грея». Доріан Грей був напрочуд вродливим юнаком, так що з нього навіть писали картини.

Одного разу, дивлячись на свій портрет, він сказав, що готовий продати душу дияволу в обмін на вічну молодість і красу. З тієї самої хвилини він раптом зробився гордим і злим. Він знищив свою кохану Сибіллу, став наркоманом, злодієм і взагалі пустився у всі тяжкі. Але жах! Всі його пороки стали відбиватися на тому самому портреті. Тож, дивлячись на нього, можна було бачити, як виглядає його власна душа. Одного разу його друг-художник побажав поглянути на цей портрет, і Доріану довелося вбити свого друга. Після цього особа на портреті, руки та вся фігура стали настільки огидні, що Доріан більше не міг бачити цього. Він схопив ніж і встромив його в полотно. В ту саму секунду він впав мертвим, а портрет засяяв своєю колишньою красою. Слуги тільки по одягу та прикрасам змогли впізнати в трупі потворного старого свого колишнього господаря.

Унікальність обличчя та тіла людини

Кожна людина отримує своє обличчя та своє тіло не як щось остаточне, раз і назавжди завершене, а скоріше, як вихідну точку, попередньо даний матеріал, пластична обробка та формування якого надається, довіряється, доручається її душі. Людина повинна жити в своєму тілі та творити його. А те, що вона переживає в душі, безпосередньо й неминуче відбивається в її тілі та в рисах її обличчя. Адже, як казав Ґете, «що всередині — те й зовні».

Таким чином, внутрішня потворність спотворює найкрасивіше обличчя. І навпаки, краса душі висвітлює та облагороджує навіть невдалі риси так, що вони стають непомітними.

Неповторність душі людини

Внутрішня гармонія, доброта, гідність, ідейне багатство, сила характеру, любляче серце й весела вдача — якщо все це ллється з очей, управляє рухами, хто бачить тоді математично неправильні риси, недосконалі фарби, недолік зовнішньої краси? Тоді дух панує над тілом; тоді прекрасна душа говорить з зовні некрасивого тіла — й тіло виражає це — роблячи його, негарне, красивим.

Людська душа є сутністю, абсолютно відмінною від тіла та від всього матеріального й стихійного. Душа має надприродне походження. Вона безсмертна, розумна, проста, не має форми та не підлягає всім тим вимірам, яким підлягає людське тіло.

Отже, душа людини — найвища цінність у всьому світі, дорожче її нічого немає. І вона неповторна.

Всі ми різні. І якщо люди з однаковими тілами бувають — це монозиготні близнюки, то людей з однаковими душами не існує. Ось чому кажуть, що кожна людина неповторна, унікальна й особлива.

Інші твори:

Твір на тему «Я — людина»

Твір на тему «Зовнішність людини»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>