Твір-роздум на тему «Коли людина стає дорослою»

загрузка...

Хлопець та дорослий чоловікПлан до твору

  1. Вміння заробляти на життя — головна риса дорослих.
  2. Набуття повної цивільної дієздатності згідно з Конституцією.
  3. Проведення часу дорослими людьми.
  4. Вік фактичного дорослішання.

Твір

Багато матерів, коли бачать своїх дітей неохайними, кажуть: «Якщо хочеш бути, як доросла людина, ти маєш бути охайним». Однак дитина дорослішає не лише тоді, коли починає стежити за своїм зовнішнім виглядом. Людина стає дорослою, коли набуває вміння заробляти на життя. Заробляючи гроші, вона може вже не тільки забезпечувати саму себе, але й піклуватися про своїх батьків. А через деякий час з’являються власні діти, і питання «Чи можна вважати цю людину дорослою?» вже не виникає. Згодом з‘являється потреба у самореалізації в широкому сенсі цього слова. І та людина, яка зуміє досягти успіху в суспільно значущих сферах, безумовно, вважається самодостатньою, досвідченою, духовно зрілою. Всі її поважають й до її порад прислухаються. 

Офіційно, тобто з юридичної точки зору, підліток стає дорослим у вісімнадцять років. Так прописано в Конституції — Основному Законі нашої держави. Саме у вісімнадцять років людина набуває повної цивільної дієздатності. Однак у реальному житті навіть після досягнення цього віку деякі особи ще не стають психологічно дорослими. Що я маю на увазі? Є чимало молодих людей, які вже стали повнолітніми, але все ще грають у дитячі комп’ютерні ігри. Життя багатьох з них відрізняється інфантильною поведінкою. Вони живуть на утриманні у своїх батьків (студенти — виняток) і не збираються ні до чого прагнути або що-небудь змінювати. Їх існування безглузде і пусте…

Я не хочу сказати, що будь-які комп’ютерні ігри погані. Є серед них і корисні, й ті, що розвивають. Крім того, є категорія людей, які зовсім не байдикують по життю, просто завдяки іграм вони відволікаються від обридлих турбот і повсякденної рутини. Якщо така поведінка не набуває ознак залежності, я вважаю, що це нормально. Адже іноді хочеться відпочити від постійної емоційної напруги та відчуття відповідальності. Хоча, звичайно, краще віддавати перевагу активному відпочинку — наприклад, спорту.

На мою думку, не варто поспішати дорослішати: всьому свій час. Зазвичай у дорослої людини купа обов’язків та обмаль часу. А вільний час — один з найцінніших скарбів у житті, тому що цей ресурс завжди обмежений і безповоротний.

Отже, фактично людина стає дорослою тоді, коли починає піклуватися про рідних та близьких, цінує свій час і не витрачає його на всілякі дурниці. Найчастіше це відбувається у віці вісімнадцяти-двадцяти двох років.

Інші статті та твори:

Формування самостійності

Міні-твір «Україна майбутнього»

Твір на тему «Людяність — це…»

5 Комментариев “Твір-роздум на тему «Коли людина стає дорослою»

  1. Nadiya Dytko сказал:

    Не справа тільки в самореалізації і утримування себе та близьких, але і в інтелектуальних здібностях. ( Це є лише моя думка, якщо що. )

    • Шановна Надія, але ж оцінка інтелектуальних здібностей має суб’єктивний характер. Крім того, великий розум не є показником самостійності.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>