Твір на тему «Краса врятує світ»

загрузка...

Краса душі людини врятує світЯк зрозуміти вислів «Краса врятує світ»?

«Краса — страшна сила», – говорить народна мудрість. Досвід багатьох поколінь ніколи не помиляється. Приказки та прикмети несуть ту дивовижну істину, осягнути яку дуже складно. На противагу цьому твердженню люди повторюють: «Краса врятує світ». Розмірковуючи над кожним з тверджень, важко зрозуміти, чим насправді є для світу краса. Та чи про одну красу говорять ці обидві життєві мудрості?

Замислившись над поняттям краси, можна прийти до висновку, що вона, як і любов, може бути абсолютно різною. Це таке абстрактне поняття, яке кожен розуміє і бачить по-своєму. Найчастіше під визначенням красивої людини розуміють великі виразні очі, густе волосся та привабливу фігуру. Для когось це витончена хода й граціозна постава. Хтось уявляє рельєфні м’язи, думаючи про красу. Але всі ці люди розуміють красу як визначення для тіла, забуваючи про більш глибоке поняття — красу душі.

Краса душі — одвічне питання, яке хвилює письменників і поетів, художників і скульпторів. Саме вона постає на сторінках романів і в рядках ліричних віршів. Вона таїться в акварельних очах героїв всесвітньо відомих картин. Перед людиною з доброю душею розкриті всі двері. Всі шляхи світу чекають, коли вона ступить на них. Краса душі — це щирість і чесність як з оточенням, так і з самим собою.

Отже, краса — це взаєморозуміння й підтримка, вміння прощати та самовідданість.

Поєднання краси душі й тіла

Чи можуть бути краса душі й краса тіла поєднані в одній людині? Так, звичайно, ці поняття не суперечать одне одному. Щоправда, така гармонія зустрічається не дуже часто.

Людина з гарною душею може бути й обділена якимись чеснотами зовнішності, але її красу помітить кожен. Разом з тим, якою би привабливою не була черства й егоїстична людина. Її прогнилу душу не приховати за пухнастим волоссям і м’якою шкірою. Та й згодом зовнішня краса зсохне ще швидше, ніж у доброї та чуйної людини, адже тримати в собі зло й брехливість, лицемірство неможливо дуже довго.

Що ж насправді врятує світ? Говорячи, що краса, мудрий народ має на увазі не довгі вії чи стрункі ноги та не стильний одяг. Адже не зовнішня краса стане захисницею світу, а чистота душі й помислів. Суспільство в’язне й грузне в своїх пороках, і світлий промінчик душевної краси може врятувати всіх і кожного від морального розкладання.

Поетеса Ліна Костенко колись сказала фразу про те, що людям не те що заклало вуха, людям заклало душі. Це висловлювання поетеси демонструє, як сильно не вистачає світу справжньої краси, яка врятує його, поверне гармонію в суспільство, взаєморозуміння в сім’ї, зробить людей щасливими.

Красу не потрібно шукати десь далеко. Вона, рятівниця світу, зовсім поруч, там, де у людини безупинно б’ється серце. Потрібно тільки почути її биття всередині. Вона мріє вирватися назовні й здійнятися, несучи за собою і саму людину до небес доброти та чистоти.

Звільнивши свою красу з пут егоїзму та пороків, людство зітхне на повні груди. Отже, тоді й настане той довгоочікуваний час, коли світ буде врятовано красою.

Дивіться також:

Твір «Краса людини»

Твір на тему «Доброта врятує світ»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Твір «Справжня краса людини»

Твір «Духовна краса людини»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>