Твір-опис на тему «Краса природи»

Дивовижна краса природи

Краса природи дивуєПрирода завжди зачаровувала своєю красою, надихала людину на творчість. Мінлива й унікальна, дивовижна та неповторна її краса.

Незалежно від пори року природа чудова. Навесні можна спостерігати її пробудження, влітку — буйство фарб. Осінь — це деякий смуток, в’янення, що не позбавлене своєї принади, а зима — сон, казка. Не можна передати слова те зворушливе відчуття, коли бачиш перший пролісок весни, або відчуваєш запах бузку, що наповнює повітря міста свіжістю. А літня гроза, яка раптово змінює сонячну спеку, хіба не чудове явище? Морозний день, дерева одягнені в свої білі шуби, хрусткий сніг під ногами, що змушує жмуритися яскраве сонце, — все це зима, інший неповторний період. Своєрідна чарівність природи в осені: жовто-червоне листя, що танцює у хороводі, дрібний дощ з ранку, перші сніжинки. Це лише мала частина розмаїття природи, яке може бачити людина.

Навколишній світ не раз ставав темою творів художників і письменників, які намагаються за допомогою фарб і слів передати всю його красу. В їхній творчості ми бачимо не тільки спробу донести до нас зміну настроїв природи, а й розуміння, що людина — це тільки частина природи. Вона не може поставити себе над нею, вона безсила перед її владою. Людина не може керувати цунамі, землетрусами, потопами, ми під владою природи. А виходячи з цього, ми не маємо права змінювати навколишній світ. Руйнівні дії людини можуть завдати йому шкоди та навіть знищити. Треба завжди пам’ятати, що ми — лише складова частина всієї пишноти, яку називають природою.

Наше багатство полягає в неповторних миттєвостях зміни пір року, в спостереженні за явищами, що відбуваються на світанку або заході, в житті в гармонії з природою. Тільки навчившись цінувати й берегти ту красу, яка оточує нас, ми зможемо подовжити життя людства на планеті Земля.

Опис краси природи рідного краю

Навколишня природа не залишає нікого байдужим. Їй захоплюються навіть маленькі діти, особливо, коли в перший раз бачать щось незвичайне для себе. Дорослі так само не перестають милуватися красою природи. Всіх дивують своїми барвами й чарами такі чудові явища, як семибарвна веселка після дощу, незвичайні візерунки на замороженому склі, запахи та вигляд квітів, розфарбування та політ метеликів, дзвінкий спів солов’їв.

Але іноді, насолоджуючись красою свого рідного краю, хочеться відправитися в подорож і побачити ще й інші пам’ятки.

Влітку всіх приваблює море. Воно прекрасне тим, що скільки б раз не милувався ним, море ніколи не буває однаковим на вигляд. Воно може бути спокійним, нагадувати прозоре дзеркало, а також схвильованим від вітру або з дрібними брижами на поверхні. При сильному поривчастому вітрі його не впізнати. Вода з прозорої перетворюється в мутну, майже чорну. Величезні хвилі вдаряють у прибережний пісок, залишаючи після себе білу піну.

Найгарніше видовище — це спокійне море. Якщо повітря нагріте, приємно заходити в воду та плавати в трохи прохолодних хвилях. Коли світить сонце, його промені пронизують солону воду, та вона виблискує райдужними відблисками. Вода прозора, видно водорості, камені, черепашки та зграйки дрібних риб.

У Криму та Карпатах притягує погляд краса гір. Вони здаються величними та неприступними. Щоб підкорити найвищі вершини, потрібна чимала фізична підготовка.

Вражають уяву неосяжні простори нашої країни — безкраї поля та широкі степи. Радують око своїм гарним виглядом плантації виноградників, кукурудзи, жовті поля соняшників.

Напевно, немає такого місця, де б не знайшлося куточка, аби милуватися красою природи рідного краю. Але завжди потрібно пам’ятати, що її збереження багато в чому залежить від нас. Ми повинні любити природу та охороняти й примножувати її багатства.

Подібні твори:

Твір-опис рідного краю

Твір на тему «Рідний край»

Твір про любов до Батьківщини, до своєї рідної землі

Твір на тему «Природа — наш дім»

Твір на тему «Збережемо природу рідного краю!»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>