Опис лисиці, твір-розповідь на тему «Лисиця»

загрузка...

Розповідь про лисицю

Лисиця

Мені подобаються лисиці. Я люблю дивитися фільми та читати статті про цих дивних тварин. Лисиці зустрічаються і в нашій країні, і в інших куточках земної кулі. Ці чудові тваринки бувають різних видів. Кожен вид називається по-різному: звичайними, афганськими, американськими, тибетськими, південноафриканськими лисицями. Найменший у світі вид лисиць живе в пустельних зонах Північної Америки та зветься фенек. За розміром тіла фенек менше, ніж наша домашня кішка.

Найбільше я люблю вивчати повади наших «рідних», рудих лисиць. Лисиці — розумні, цікаві тварини. Подібно до вовків, вони обирають собі пару на все життя. Для того щоб вивести потомство, вони риють нори або займають старі житла інших тварин, наприклад, борсуків. Самці охороняють самку до появи лисенят, а після з ретельністю піклуються про потомство. Коли малюки достатньо зміцніють, лисиці залишають нори й сплять на відкритих місцях. Влітку на траві, а взимку на снігу.

Виявляється, лисиці — важливі помічники для людини. Вони їдять тих гризунів, які часто завдають великої шкоди врожаю зерна. Лисиці — хижі ссавці. Вони харчуються дрібними гризунами, зайцями, птахами, а в південних районах — навіть плазунами. Іноді лисиці також їдять рослини та ягоди.

В народних казках лисиця вважається одним з найбільш хитрих персонажів, який намагається домогтися своєї мети лестощами, дотепністю, а іноді й обманом. Лисиця завжди намагається отримати вигоду зі своєї хитрості. Недарма в казках вона має безліч різноманітних прізвиськ: лисичка-сестричка, кумушка, Лиса Патрикеївна.

Я вважаю, що люди повинні дбайливо ставитися до цих красивих тваринок. Адже вони підтримують крихкий баланс у дикій природі.

Твір-опис лисиці

Лисиця звичайна — це досить поширений вид тварин. Вони зустрічаються в Європі, Північній Африці, Азії, Північній Америці, Австралії. Цей дивовижний звір зумів пристосуватися до всіх ландшафтно-географічних зон, починаючи з тундри й закінчуючи пустелею. При цьому він чудово відчуває себе не тільки в дикій природі, а й на околицях міст. Іноді вони поселяються на міських звалищах, у парках і підвалах будинків.Залежно від місцевості, забарвлення і розміри тварин відрізняються. Чим ближче до півночі, тим лисиці стають більше та світліше. Найпоширенішим забарвленням лисиці є яскраво-руда спина, біле черевце й темні лапки. Це витончений звір на тонких лапах. У нього витягнута мордочка, гострі вушка та довгий пухнастий хвіст.

Хоч лисиця і типовий хижак, харчується вона дуже різноманітно. Крім дрібних тварин, птахів і яєць в її раціоні присутні також рослини. Особливо добре їм вдається полювання на полівок. Коли взимку лисиця чує під снігом гризуна, вона тут же прислухається до його шелесту, а потім різко пірнає під сніг, безпомилково ловлячи видобуток.

Лисиці вибирають собі пару на все життя, як і вовки. Для того щоб вивести дитинчат, вони риють нори, але іноді займають порожні нори інших тварин, наприклад, борсуків. Лисиці — відмінні батьки. Самці беруть активну участь у вихованні дітей і зворушливо піклуються про подруг до появи лисенят. Вони облаштовують нори, охороняють самку з виводком. Це дуже розумна та красива тварина. Саме тому їх спробували одомашнити. Але лисиці, які вийшли в результаті селекції, відрізняються від диких побратимів. У них обвисають вуха, погіршується якість хутра та навіть змінюється форма голови. Таким чином, вони стають більше схожі на собак, ніж на лисиць. На мою думку, не варто їх перетворювати на іграшки, місце диких звірів у дикій природі.

Інші тексти:

Як звірі готуються до зими?

Твори та розповіді про ведмедя українською мовою

Твір на тему «Їжак»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>