Лист до матері від імені Тараса Шевченка

загрузка...

Рідна моя матінко!

Пише Вам Ваш син Тарас. У мене для Вас гарна новина: 22 квітня 1838 року добрі люди викупили мене з кріпацтва! Це Карл Брюллов, Василь Жуковський, Михайло Вієльгорський, Іван Сошенко та інші доброчинці. Вони заплатили нашому поміщикові Енгельгардту дві з половиною тисячі рублів асигнаціями. Досі не можу повірити, що нарешті це сталося!

Наразі мене переповнюють почуття вдячності. За те, що можу повністю віддатися улюбленій праці, зазнати радощів повної свободи й незалежності. Будь ласка, матусю, помоліться за моїх визволителів!

Після звільнення я почав відвідувати класи Академії мистецтв та майстерню Карла Брюллова. На думку цього прославленого живописця, в мене добре виходить. Я розумію, що малярство — моя майбутня професія, мій насущний хліб. Я навчаюся, працюю та нікому не кланяюсь. Яке ж все-таки щастя бути вільною людиною!

Я дуже сумую за Вами, матінко моя люба! Часто бачу Вас уві сні. Нудьгую за своєю прекрасною, бідною Україною. Коли закриваю очі, переді мною постає рідна чарівна принадність Батьківщини. Як би я хотів опинитися зараз у нашій хатинці й поцілувати Ваші працьовиті руки!Вірю, що незабаром ми побачимося! Ніжно обіймаю Вас, рідна моя матусю.


Ваш син Тарас

Перегляньте також:

Лист до матері

Лист до матері від імені Остапа за повістю «Тарас Бульба»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>