Твір на тему «Людяність — це…»

загрузка...
Людяність — це гуманність

Кадр з фільму «Білий Бім Чорне вухо»

Що таке людяність?

Що таке людяність? Вельми складне питання. І відповідь може вийти досить розлогою. Людяність — це… Напевно, це відповідальність перед собою. І перед іншими теж. Людяність — це одна з найважливіших людських рис. Правда, часто ми замінюємо це слово на дещо інше поняття. Наприклад, гуманність. Ми часто ототожнюємо ці слова, що, в принципі, не так далеко від істини.

Так що ж це таке? Людяність — це терпиме ставлення до всього, що, можливо, неприємно, але має існувати. Це як вічний поділ — добро й зло, одне без іншого ніяк не сприймається. Це повага прав один одного, терпимість у рамках необхідності.

Приклади людяності

Людяність можна проявляти не тільки до людей, але й до тварин. Банальним прикладом людяності є фільм «Білий Бім Чорне вухо». Це важкий фільм, проте в ньому є приклади як людяності, так і антилюдяності, навіть антигуманності.

До людяності віднесемо ставлення деяких героїв цього фільму до собаки, а ось до антилюдяності — тих, хто був відразу і без застережень проти пса, що й призвело до його загибелі.

Треба відзначити один факт. Актрису, яка грала сусідку господаря собаки й саме вона як би була непрямою винуватицею його загибелі, після прем’єри фільму зненавиділо багато людей. І таке сталося саме через її антилюдяність. Актриса потім ще довго носила з собою фотографії, де вона знята з цим самим собакою, і показувала їх всім, намагаючись довести, що вона, навпаки, любила цього пса.

Людяність — це гуманне ставлення до важливих відкриттів, які робляться на благо людей. Людяність — це вакцина від зла, його втрата — наближення катастрофи й не обов’язково військової. Це буде катастрофа душі — найстрашніше, що може трапитися з людиною. Такими були практично всі тирани, які відомі історії.Напевно, ні в кого язик не повернеться назвати Гітлера або Сталіна людяними. Може бути, десь глибоко в душі вони й були нормальними людьми, але їхні вчинки й рішення завжди йшли у розріз з гуманністю та людяністю.

Подивіться на цю тему інші твори:

Твір на тему «Повага до людей»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Твір на тему «Добрі вчинки»

Діалог на тему «Людяність»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>