Твір на тему «Ліс — наше багатство»

загрузка...

Карпатський ліс — народне багатство України

Ліс — наше багатство

Я дуже люблю подорожувати, виїжджати за місто, бути ближче до природи, щоб милуватися її красою. Особливо мені подобається ліс у Карпатах. Тільки там можна по-справжньому відпочити від міської метушні. Я повністю згодна з твердженням, що ліс — наше багатство. Прогулюючись по ньому, обов’язково побачиш щось незвичайне.

Коли заходиш до Карпатського лісу, особливо в літню спеку, то відразу відчуваєш, що там зовсім інше повітря. Воно дуже свіже, тому в лісі легко дихається. А ще в ньому набагато прохолодніше. Ось чому так приємно перебувати під деревами, коли пече гаряче сонце.

У лісі зустрічаються галявини, які виглядають червоними від великої кількості суниці. На багатьох з них безліч красивих і ароматних квітів. Якщо необхідно зібрати гербарій, то це зробити легко. Ліс багатий своєю рослинністю, особливо якщо в ньому ростуть змішані дерева.

А ще можна задуматися про заготівлі на зиму. Крім суниці, можна відшукати й інші ягоди: чорницю, лохину, малину. Непогано, якщо вийде зібрати трави для надзвичайно корисного вітамінного чаю. Для нього можна використовувати листя суниці, малини, ромашку, звіробій.

Природа лісу

Після дощів у лісі можна збирати гриби. Тут зустрічаються лисички, маслюки, підберезники й підосичники, опеньки. Хоча завжди необхідно пам’ятати, що найкраще збирати знайомі гриби, — це допоможе уникнути отруєння. Звичайно ж, не такі, як мухомор, один з найкрасивіших, але водночас, смертельно небезпечний.

У лісі можна зустріти ще багато чого цікавого. Наприклад, великий мурашник. Мені подобається спостерігати, як працюють ці маленькі комахи. Якось мені пощастило зустрітися з маленьким їжаком. Тільки він мене побачив, як відразу ж згорнувся клубком від переляку. Коли я відійшов, він знову побіг у своїх справах.

У деяких лісах бувають водойми. Ось і в нашому лісі теж є неглибока річка, що має гірський характер. На її гладі видніються жовті чашечки латаття. Річка приваблює птахів, тому що тут люди набагато рідше їх турбують.

На мою думку, ліс найпрекрасніший саме влітку, бо всі дерева мають насичене зеленим кольором листя, що весело шелестить під подихом легенького вітерцю. Скільки всього корисного можна отримати тут, як гарно відпочити! Не дарма кажуть, що ліс — це наше багатство.

Останнім часом екологи звертають увагу на високі темпи знищення Карпатського лісу в Україні. Тому нашим найважливішим завданням є його збереження, захист від нелегального вирубання.

Подібні твори:

Твір «За що я люблю ліс?»

Твір-опис лісу на тему «Ліс у різні пори року»

Дерева у лісі. Твір, текст-розповідь, есе

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>