Твір на тему «Літній ліс», або «Літо в лісі»

загрузка...

Опис літнього лісу

Літо в лісіГосподарює літо в лісі. Вершини дерев осяяні сонцем. Дерева потопають у зелені. У тіні високих дерев ховається все живе. Дикі голуби, тетерева, рябчики — окрас їх такий, що й не помітиш відразу. Серед густих гілок не помітні дрозди, малинівки, сойки. Зате чути їх добре. Співають, заливаються на весь ліс. Чи слухає їх їжак? Складно сказати. Слух у їжаків гарний. Швидше за все, вони звикли до багатоголосого співу та не звертають на нього уваги. Міцні, великі гриби ховаються в лісі, часом, в найнесподіваніших місцях. А ось гриби-лисички видно здалеку. Колір цих грибів — помаранчевий, для лісу досить незвичайний.

На лісових доріжках під ногами стрибають жабенята, носиться стрімголов білка. Її високий пухнастий хвіст дуже помітний з боку. Лісові галявини, куди легко добирається сонце, усипані суницею. А ось чорниця любить півтінь. Ближче до осені в північних лісах можна побачити журавлину, брусницю, костяницю. Вони — з царства червоних ягід.

Привільно влітку в лісі!

Опис літа у лісі

Літо. Вершини ялин і сосен підсвічені сонцем, що сходить. Трохи пізніше сонце виявиться на вершині свого престолу. Розпечене, воно почне розкидати промені на безкраї простори землі.

На лузі — ніжні жовтці, синьоокі волошки, рожева конюшина, тоненькі ниточки запашного колоска. Все змішалося, сплелося в літній яскравий килим. Запашне лугове різнотрав’я — справжнє багатство літа.

У лісі — тінь. У тіні величезних дерев ховаються нерухомі очеретяні зарості. На сільській дорозі розмістився соняшник. Своїм яскравим зовнішнім виглядом він привертає до себе бджіл, але вони вважають за краще квіти липи. У сонячну погоду сім’я цих працьовитих непосид заготовлює до п’яти кілограмів меду. Бджолине дзижчання чутно то там, то тут. Без бджіл літа не буває.

У лісі з-під смарагдово-зеленої трави дивляться гриби з великими капелюшками; у хвойній тіні, на пагорбі, в помаранчевих шкарпетках причаїлися гриби-лисички.

Квіти — діти сонця. У лісі вони заполонили все, ростуть, де хочуть. А їхні садові родичі з величезними шапками стоять рівними рядками та гордовито дивляться на сонце.

Негода — нечасте явище дивовижної літньої пори. Накриють чисту блакить неба темнуваті хмарки, та раптом проллється недовгий дощ. З’являться калюжі, заблищать срібні краплі на листі та відразу просохнуть. Решта синюваті хмарки опустяться за горизонт, і знову над головою простягається дивовижна синява величавого небосхилу. Тільки більш насиченим стало листя та спекотнішим літнє повітря.

Дивіться також:

Твір-опис «У літньому лісі»

Твір на тему «Ліс влітку»

Твір-розповідь «Прогулянка лісом» з описом літнього лісу

Твір-опис літа в художньому стилі

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>