Твір на тему «Професія геолог»

загрузка...

Опис професії

Чим приваблює професія геолог?

Вибір професії — дуже важливий момент у житті людини. Всі діти мріють кимось бути, коли виростуть: хлопчаки — космонавтами або поліціянтами, а може, будівельниками або льотчиками, дівчинки — актрисами, моделями, лікарями, вчителями. Але є професії, про які діти не знають: склодув, археолог, палеонтолог. Кожен вибирає те, що йому ближче за духом. І ось, одна з професій — геолог, людина, яка займається пошуком і оцінкою родовищ корисних копалин, а також дослідженням інших особливостей земної кори. Ця професія з’явилася тоді, коли тільки з’явилися люди. Професія геолог аналітична, цікава, творча та дуже романтична. Вона приваблює людей з різними життєвими інтересами. Наприклад, любителі подорожей завдяки роботі зможуть побувати в полярних, пустельних, тайгових і високогірних регіонах світу. Це саме про мене. Я остаточно вирішив: моя майбутня професія — геолог.

Щодня стикаючись з цією надзвичайно цікавою професією ми навіть не замислюємося: «звідки це у нас?» Вода в крані, прикраси з натуральних каменів і металів, газ у кухонній плиті, бензин, матеріали, з яких побудовані будівлі. Ми вже звикли до багатоповерхових будинків, високих башт, висотних будівель, величезних стадіонів та аеропортів. Автострада з великими розв’язками або залізниця зі швидкісними поїздами сприймаються нами як хороший додаток до загального устрою нашого побуту. Реальними всі ці блага життя можуть стати тільки завдяки геологічним вишукуванням.

У чому полягає професія геолог?

Щоб збудувати будь-яку інженерну споруду, найпершими на ділянці будівництва працюють геологи. Саме вони роблять знімання, розвідку місцевості, беруть на аналіз проби ґрунту, проводять велику кількість досліджень і пишуть звіт. А вже на підставі відомостей, даних геологами, будівельники й архітектори проектують спорудження. Звісно, професія геолога складна. Вона вимагає уважності, спостережливості, вміння глобально мислити. Треба володіти добре розвиненою пам’яттю та логічним мисленням.

Геологи виїжджають у тривалі відрядження, відчувають нестачу побутових зручностей. Але найголовніше — отримувати задоволення від роботи. Інакше ніякі гроші не зможуть змусити людину щиро полюбити свою справу!

Майбутня професія геолог

Чому я хочу стати геологом?

Я мрію стати геологом. Мрію вже давно стати таким, як мій дядько Віктор. Раніше, коли я був молодший, мене приваблював більше сам дядько Віктор. Він веселий, життєрадісний, добрий, готовий допомогти іншим. Ось тому я і думав в дитинстві про те, що буду таким, як мій дядько. Включаючи, звичайно, і його роботу. Теж буду їздити по відрядженнях. Шукати всякі різні багатства природи. Буду в наметі жити, як на фото у дядька я бачив. Але, подорослішавши, я вже став серйозно замислюватися про цю професію. І не тільки особистість мого родича й романтика мене тепер приваблює. Хочу розповісти, що саме.

По-перше, чим займаються геологи? Багато хто скаже, що шукають корисні копалини.

Це дійсно так. Але, говорячи більш науковою мовою, фахівці даного напряму вивчають склад і будову гірських порід. Це вже звучить дещо по-іншому. Тут наукова діяльність присутня насамперед. А мета таких розробок може бути виражена двома напрямками: або знайти корисні копалини, або зробити їх розвідку. Друге означає, що наявність копалин вже встановлено, тож тепер необхідно точно визначити їхнє розташування в землі, кількість і насиченість. Тобто потрібно провести такі дослідження, за результатами яких стане ясно, які й де необхідно будувати споруди для розробки даного родовища.

Професія геолог — мій вибір

Є багато цікавого в роботі геолога. Можна точно сказати, що ця професія творча, тому підходити до виконання робіт треба саме творчо. Наприклад, можна точно сказати, що абсолютно однакових родовищ не буває. Тому для розробки будь-якого з них потрібні індивідуальні дослідження. Крім того, геолог повинен вміти працювати як на суші, так і в морі. У тундрі, пустелі, тайзі, в горах, в болотах і в крижаних просторах півночі. Це приваблює мене, бо я обожнюю подорожі.

Треба відзначити, що в цій роботі є й мінуси. Наприклад, часто необхідно бути відсутнім вдома, адже геолог працює на виїзді. І це може тривати тижнями або навіть місяцями. При такій ситуації вихідні не передбачені. Крім того, звичайно, в дитинстві мене приваблювало те, що мій дядько іноді по роду своєї роботи живе в наметі. Це зараз я розумію: в поході у наметі цікаво побути пару-трійку днів. А жити місяць або більше в таких умовах вже може напружувати.

Проте я усвідомлюю, що мінуси й проблеми існують у будь-якій роботі. У якийсь одні, в іншій — інші. Тому такі можливі труднощі мене не зупиняють. Отже, моя майбутня професія — геолог.

Подібні твори:

Твір на тему «Вибір професії»

Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Твір «Яка професія тобі подобається і чому?»

Твір «Ким бути?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>