Твір-роздум «Моя майбутня професія — журналіст»

загрузка...

Чому я хочу стати журналістом?

Моя майбутня професія — журналіст

Наразі я все ще навчаюся у школі. Але час плине швидко, тож треба вже визначатися зі своїм подальшим життєвим шляхом, тобто з вибором майбутньої професії.

Останнім часом мене приваблює журналістика. Я намагалася писати короткі історії, які потім друкували в дитячому журналі та на сайті в Інтернеті. Коли нам дають завдання скласти твір, моя робота завжди визнається найкращою.

Крім того, в минулому році я зайняла перше місце на районній шкільній олімпіаді з російської мови. Мені здається, за складом розуму я гуманітарій, що дуже важливо для успішного оволодіння професією журналіста. Ця робота вимагає високої кваліфікації, відповідальності та пунктуальності. Щоб придбати потрібні знання і навички, треба п’ять років вчитися в університеті на факультеті журналістики. Я готова до цього, адже розумію, що здобуття вищої освіти необхідно.

Чому я хочу стати журналістом? Та тому, що мене приваблює спілкування з різними людьми. За родом своєї діяльності я братиму інтерв’ю у відомих особистостей, які в своєму житті досягли успіху. На мою думку, це дуже цікаво.

Журналіст — моя улюблена професія

Нещодавно я визначилася з майбутньою професією — вирішила стати журналістом.

Журналіст — це фахівець в сфері збору та обробки інформації. Він може працювати в газетах, журналах, на радіо й телебаченні, а також в Інтернеті. Дана професія є дуже перспективною, потрібною і добре оплачуваною.

Щоправда, мене відлякує той факт, що в наш час журналіст — одна з найнебезпечніших професій у світі. Кореспондентів часто направляють за репортажем в гарячі точки. Та й проведення журналістських розслідувань гучних, суспільно резонансних справ загрожує погрозами з боку їхніх фігурантів.

Я хочу працювати чесно, відкрито і неупереджено, при цьому не залежати ані від політиків, ані від олігархів. Але в нашій країні це вкрай складно…

З іншого боку, робота журналіста залежить від його спеціалізації. Щоб не мати справу з політикою, можна вибрати одну з таких спеціальностей, як видавнича справа, культурологія, драматургія, мистецтво, літературна творчість, театрознавство, історія мистецтв.

Отже, я дійсно хочу працювати журналістом, адже це моя улюблена професія.

Чому я обрала професію журналіста?

Я вважаю, що журналіст — дуже відповідальна професія. Вона вимагає наполегливої ​​праці та творчих здібностей. Мені здається, ця робота є моїм покликанням.

Чому я обрала професію журналіста? Можливо, моя відповідь здасться нескромною, але я відчуваю, що в мене є талант, тобто вроджена здатність до успішного оволодіння цією професією. Вірю, що на цьому терені досягну успіху. Я люблю писати твори, розповіді, нариси, есе. Мені навіть сказали, що у мене є письменницький дар.

Крім того, володію такими якостями, як комунікабельність, посидючість, допитливість, аналітичний склад розуму, креативність і кмітливість.

Звичайно, мені ще треба багато чому навчитися. Але ж з цією метою я збираюся вступати до профільного вишу, де майбутніх журналістів вчать підносити інформацію об’єктивно та насичено.

Я вважаю, що в будь-якій справі головне — бажання. Що стосується майбутньої професії, важливо обрати ту, яка подобається. Тоді і майбутня робота буде до душі, і, в кінцевому підсумку, задоволеність життям буде вище.

Таким чином, мені не довелося довго роздумувати над тим, ким стати в майбутньому. Моя улюблена професія — журналіст, що і зумовило мій вибір.

Чому мені подобається професія журналіст?

Школярі по-різному уявляють собі свою майбутню професію. Хтось мріє про престиж. Хтось про хороший заробіток. Зараз багато хто хотів би працювати в нафтовій або газовій промисловості. Ця сфера, дійсно, є високооплачуваною. А я зупинив свій вибір зовсім на іншій сфері. Моя майбутня професія — журналіст. Чому? Дозвольте пояснити.

Справа стосується декількох факторів. Спробую розповісти про кожний з них. По-перше, я люблю літературу. Комусь може здатися, що ніякого зв’язку тут немає. Література — це свого роду мистецтво, а журналіст найбільше женеться за сенсацією, яку хоче піднести читачеві. Але це на перший погляд так здається. Насправді робота журналіста тісно пов’язана з цим моїм улюбленим шкільним предметом — літературою.

Напевно, кожен колись читав статті, які, можливо, розкривали певні соціальні проблеми. Або проблеми якоїсь особистості, якогось народу тощо. І часто їх треба піднести так, щоб торкнутися серця читача. А це, погодьтеся, вже свого роду мистецтво. Тобто певний зв’язок з літературою все ж є.

По-друге, я завжди дуже добре писав твори, есе, розповіді. Вважаю себе творчою особистістю, яка має талант до написання текстів у прозі. Хіба не це потрібно журналісту?

По-третє, мені просто подобається ця професія. Я давно вже мрію про неї. І не бачу ніяких перешкод, які б завадили мені її здобути. Так, потрібно багато вчитися, щоб отримати профільну освіту. Але я готовий до цього.

Мої міркування про професію журналіста

Журналіст — цікава, але доволі складна професія. Не кожному дано опанувати її, треба мати певні природні здібності. Крім того, потрібно вміти грамотно писати тексти. Якщо відкинути недоречну скромність, то скажу, що ця робота як раз для мене.

Останнім часом я трохи працював копірайтером. Це той, хто пише тексти на замовлення. В інтернет-просторі є достатня кількість бірж для тих, хто хоче придбати оригінальні тексти для своїх сайтів, і для тих, хто бажає заробити написанням таких статей.

Треба визнати, що ця справа прийшлася мені до вподоби. У цій роботі теж необхідно вміння бути майстром стилю. Найголовнішим є не химерність і навіть не грамотність. Помилки виправляють зараз машини, винайдені для цієї мети. Копірайтер повинен вміти переконувати. Покупці текстів зацікавлені в тому, щоб їхні товари й послуги купували. А на це буде якраз впливати вміння копірайтера, який напише для них тексти. Наскільки він переконливий — настільки добре його доводи впливатимуть на читачів. І настільки той, хто купив його текст, буде в прибутку. Ця робота теж мені дуже цікава.

Можна, звичайно, працювати й копірайтером. Але це заняття виключно для тих, хто готовий перебувати весь робочий час за комп’ютером. Мені ж ще цікаво спілкуватися з людьми, відвідувати різні місця, бачити, як живуть люди, чим займаються. Може бути, навіть кудись поїхати за родом своєї роботи. Тому професія журналіста мене більш влаштовує. Обравши цю роботу, я можу розкривати свій творчий потенціал. Водночас, це сумісно з тими заняттями, які мене приваблюють. Знайомитися, дізнаватися щось нове та навіть у якійсь мірі допомагати людям.

Сподіваюся, що після закінчення школи я зможу придбати цю професію і працювати у сфері журналістики. Професія журналіста мені до душі.

Журналіст — професія моєї мрії

Чим мені подобається професія журналіста?

Професія журналіста від самого початку була цікава й потрібна людям. Це одна з найактуальніших і значущих професій. І з недавнього часу я почала цікавитися нею. Але чому саме журналістика?

Насправді, відповісти на це питання досить-таки легко. По-перше, з самого дитинства мені було цікаво працювати з інформацією. Я читала книги, захлинаючись і виділяючи для себе щось важливе. Завжди ділилася прочитаним з близькими мені людьми. І в журналістиці схожий принцип. Тобто ти дістаєш інформацію, обробляєш її та ділишся нею зі своїми читачами так, щоб їм було максимально зрозуміло й приємно це читати.

По-друге, журналісти завжди знаходяться в центрі подій. Вони відвідують різні заходи, закриті покази, на які звичайні люди потрапити не можуть. Скажу чесно, мені шалено хочеться бути на різних виставках, інсталяціях. Подобається знайомитися з новими цікавими людьми, заводити з ними спілкування, брати у них інтерв’ю.

Також я вважаю, що професія журналіста допоможе мені перебороти мої страхи й комплекси. Я дуже скромна, навіть сором’язлива. Але в умовах навчання та майбутньої роботи мені просто-таки доведеться позбутися від цих рис характеру, що я з радістю зроблю.

Чому я мрію стати журналістом?

Кар’єра журналіста забезпечує саморозвиток. Журналісту належить прочитати багато книг, щоб виробити свій власний, унікальний стиль. Також, щоб підтримувати актуальність новин, журналістам необхідно «зависати» на новинних порталах, перевіряти правдивість інформації.

Є ще один аргумент на користь журналістики — найвагоміший. Це свобода слова й доступ до інформації. Я зможу писати про що завгодно, в рамках етичного кодексу, звичайно ж. Я зможу інформувати людей про новини, сучасні тренди в будь-яких напрямках. І це просто чудово мотивує.

Звичайно ж, у цій професії є безліч мінусів. Наприклад: постійна завантаженість, необхідність дізнаватися все найпершим, недосип, безсоння, негативні емоції, раптові завдання і проекти, спілкування навіть з тими людьми, які тобі не подобаються. Найзначніший мінус — загроза життю журналіста. Також для журналіста легко втратити свою хорошу репутацію. Зазвичай люди погано забувають будь-які проступки. Тому журналісту, що попався на брехні, більше ніколи не довірятимуть.

Але у всього є як плюси, так і мінуси, без яких просто не обійтися. Для мене позитивні аспекти перекривають негативні. Саме тому я мрію стати журналістом та прагну добитися успішної кар’єри.

Моє бачення професії журналіста

Одним з головних етапів поширення інформації журналістом в маси є збір відповідного матеріалу. Під час цієї стадії журналіст постає в таких амплуа, як детектив, фотограф і диктофон.

«Журналіст повинен бути на пожежі за п’ятнадцять хвилин до її початку», – так говорить відома приказка, що зародилася в американській журналістиці. Саме за таким принципом і має працювати журналіст-детектив. Шосте почуття, за яким закріплена чуття на сенсації — основна зброя журналіста даного типу. Його головними місіями залишаються спростування або підтвердження чуток, пошук інформації, яку потребує аудиторія, і збір відомостей про ту чи іншу особистість.

Журналіст-фотограф зобов’язаний не тільки показувати дійсність, а й відбивати її на папері у своїх робочих матеріалах. Об’єктив фотокамери повинен бути постійно спрямований на ті події, які є суспільно вагомими для народу та органів влади. Крім того, треба вміти передбачити вплив цих подій на розвиток або згасання держави.

Журналіст-диктофон, як і сам пристрій, зобов’язаний «правильно записувати усне мовлення з метою його подальшого відтворення». Все почуте або підслухане журналіст змушений подавати обов’язково без спотворення інформації. Як правило, в таких речах автору не можна помилятися.

Дотримуючись кожної з цих ролей, матеріал журналіста набуває цікавого, важливого, корисного та актуального відтінку. Перш ніж дати «зелене світло» на друк статті в поліграфії або ж до закінчення підготовки новинного відеосюжету, журналіст має переконатися, що його інформація відповідає кожному з вищеперелічених пунктів.

Подібні твори:

Твір на тему «Вибір професії»

Твір «Ким бути?»

Твір-роздум «Моя майбутня професія»

Твір «Моя майбутня професія — вчитель»

Твір «Моя майбутня професія — економіст»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>