Твір на тему «Мистецтво в житті людини»

Що таке мистецтво?

Мистецтво в житті людини

Що відчуває людина, коли мова заходить про мистецтво? Деякі згадують полотна відомих художників. Інші — скульптури або книги великих класиків. У школах часто просять скласти твір на тему «Мистецтво». Але як писати, про що міркувати школяреві? Адже дитина ще замало побачила та усвідомила… Наведені приклади допоможуть впоратися з цим непростим завданням.

Що таке мистецтво? Це не просто абстрактне поняття. Це відбивання життя людини та всього суспільства протягом багатьох століть їхнього розвитку. Моральне обличчя людини, її почуття та думки, світогляд і духовний світ. Все це складається в якусь систему, яку заведено називати духовними цінностями. Духовні цінності служать для формування особистості людини, її індивідуальності.

Окремі історичні події або атмосфера цілої епохи, класова боротьба чи боротьба поколінь, умови життя в будь-якій країні або обставини в світі стають джерелом для різного роду мистецтва. Історія, як зауважив один з критиків, безпосередньо впливає на те, які теми та образи набувають актуальності. Часто художники звертаються до подій минулого. Але й це лише тому, що вони часто перегукуються з сучасністю.

У школі досить велика увага приділяється вивченню літератури, де розглядається творчість багатьох письменників різних країн і різного часу. Саме в художніх творах автори розкривають те, що відбувається насправді, дають свою оцінку, роблять висновки. І вже справа читача прийняти це або скласти свою думку.

Але в кожному творі відбивається духовний розвиток суспільства та соціальні умови, які сприяють цьому, культурна спадщина того чи іншого народу. Не тільки література здатна показувати реальність, а й живопис, скульптура. Навіть мода може розповісти про те, що особливо актуальне на даний момент.

Реальний виклад і є мета, яку переслідує мистецтво в цілому. Але необхідно не просто викласти події, а художньо оформити їх, донести до читача чи глядача значущість та вплив цих подій на суспільну свідомість.

Кожній людині властиво прагнення до прекрасного. Мистецтво прикрашає наше життя, робить його яскравішим. Отже, його значення та роль складно переоцінити.

Міні-твір про мистецтво

Мистецтво створює сам народ, адже відчуває в ньому потребу. Ось чому воно зображує його життя, його думки та переживання. Воно може показувати не тільки прекрасне, а й зображати зло, для того щоб закликати до боротьби з ним. Це обов’язково призведе до його падіння перед прекрасним і вічним: любов’ю, правдою, щастям.

Ставлячи питання про те, як писати твір на тему «Мистецтво», слід пам’ятати, що це поняття ніколи не втратить своєї цінності та значущості. Можуть змінюватися часи, стилі зображення. На зміну романтизму приходять реалізм, натуралізм; нині в моді фантастика.

Але сама роль мистецтва ніколи не зміниться, воно завжди нестиме в народ правду, вічні духовні цінності, бачення художником часу та своє сприйняття епохи. Саме тому, незалежно від становища у світі, від культурного розвитку народу, інтерес до творів мистецтва ніколи не вичерпається. Справжнє мистецтво є вічним. Воно надихає людину на добрі справи та служить невичерпним джерелом натхнення.

Інші твори:

Твір на тему «Сучасне мистецтво»

Твір на тему «Мода та стиль»

Твір-роздум на тему «Поезія»

Твір на тему «Людяність — це…»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>