Есе «Мов поганих не існує в світі, є лише погані язики»

загрузка...

Відомому українському поетові Анатолію Бортняку належать такі слова: «Мов поганих не існує в світі, є лише погані язики». Що мав на увазі майстер художнього слова? Йдеться про вміння людини правильно розмовляти: красномовно, грамотно, використовуючи барви рідного слова. Освічена людина з багатим лексиконом та високою культурою мовлення завжди є бажаним співрозмовником для спілкування.

Правильним є і зворотне твердження. Якщо людина є носієм поганого язика, екологія її мови порушена, тобто мовлення забруднено лексичними помилками, сленгом, іншомовними словами, у тому числі суржиком, то спілкуватися з нею бажання не виникає.

У кожного народу рідна мова — це частинка того, чим пишається цей народ і кожна його людина. Це частинка всієї сім’ї, де вона росте, і насамперед частинка самої людини, яка закладена природою.

Я певен: якщо ми вважаємо себе патріотами своєї рідної країни, то для нас найкращою є саме рідна мова. Вона не лише втілює наші думки та слугує засобом спілкування. У ній віддзеркалюються джерела появи нації, до якої ми належимо, її історія, культура, звичаї та традиції.

Отже, мов поганих не існує в світі, є лише погані язики. Згадуючи минуле, живучи в теперішньому та дивлячись у майбутнє, ми повинні розуміти, що більшого багатства, ніж рідна мова, не знайти!

Подібні твори:Твір «Що для мене рідна мова?»

Твір «Українська мова — державна мова України»

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Текст «Мова — інтелектуальний портрет народу» у публіцистичному стилі

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>