Твір «Мольєр – видатний комедіограф класицизму»

загрузка...

Мольєр — видатний комедіограф класицизму

Вивчивши біографію Жана Батиста Мольєра та прочитавши його всесвітньо відомий твір «Міщанин-шляхтич», я зрозумів, чому вже майже чотири століття цього французького письменника вважають видатним комедіографом класицизму, засновником класичної комедії. Його творчість було гідно оцінено як сучасниками, так і нащадками.

Читати Мольєра цікаво, хоча я, чесно кажучи, не дуже люблю п’єси. Але, ознайомившись з комедією «Міщанин-шляхтич», я захотів дізнатися про його творчість більше. Вона не обмежується комедіями. Не дарма Мольєра також називали королем французької драматургії. Крім того, він був геніальним театральним актором.

Аналізуючи комедію «Міщанин-шляхтич», слід відзначити, що і в наш час існують люди, схожі на пана Журдена, які у що б то не стало гоняться за певним статусом, славою. Ці жалюгідні людці прагнуть долучити себе до вищого суспільства, так званої еліти. Однак їхні прагнення помилкові, тому вони викликають лише іронію або навіть глузування. Це стосується і наших попередників, і сучасників, і нащадків, адже справжні життєві цінності незмінні.

Таким чином, вічність твору «Міщанин-шляхтич» зумовлена людською природою. Ті, хто намагаються покинути свій нинішній соціальний прошарок, прагнучи до чогось недосяжного, виглядають безглуздо та комічно. І це дуже тонко підмітив та передав у своїй творчості Жан Батист Мольєр.

Слава Мольєра безсмертна, адже дуже мало таких авторів, чиї твори з плином часу не втрачають своєї актуальності. Всі ці довгі роки його п’єси з цікавістю читають та з шаленим успіхом ставлять у провідних театрах багатьох країн світу.

Перегляньте також:

Характеристика пана Журдена за комедією Мольєра «Міщанин-шляхтич»

Твір «Антична література — колиска європейської літератури»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>