Твір «Моя майбутня професія — вчитель»

загрузка...

Вчитель — моя майбутня професіяЧому я обрала професію вчителя початкових класів?

Ким я хочу стати у майбутньому? Вчителем початкових класів. Можливо, в наш час комусь мій вибір здасться дивним, але я можу навести переконливі аргументи, які все пояснять. Споглядаючи нинішню молодь, звичаї та виховання, мені боляче усвідомлювати, що я перебуваю в їх числі. Звичайно ж, це стосується не всіх, але більшої частини. Аморальність, жадібність, лихослів’я, розбещеність і аморальність — ось стандартний набір нашого покоління. Страшно й боляче… Хочеться щось змінити, але як вплинути на світогляд оточення, я не знаю.

Міркування на цю тему привели мене до наступних думок. Так, відразу змінити суспільство я не в змозі, але вплинути на формування світогляду молоді мені під силу. Треба тільки мати відповідне коло спілкування.

На мою думку, стрижень характеру людини закладає сім’я. А подальше формування особистості лежить на плечах школи, вчителів і соціуму.

Звичайно, я часто замислююся над питанням, яким має бути вчитель — той Вчитель з великої літери, яким я мрію стати. Відповідь я знайшла у відомого американського психіатра Томаса Саса: «Вчитель повинен володіти максимальним авторитетом і мінімальною владою».

Мрію, щоб ставши вчителем, я була об’єктивною, справедливою, доброю і чесною. Напевно, це не завжди так легко, як здається. Адже кожна дитина — це індивідуальність, до якої потрібно підібрати свій «ключик».

Учитель — творець майбутнього. Отже, замислюючись про майбутню професію, я без сумнівів вирішила для себе, що хочу бути вчителем.

Моя улюблена професія — вчитель

Нещодавно я остаточно визначилася з вибором майбутньої професії. Я хочу стати вчителем. Ця професія не просто пов’язана з навчанням і вихованням дітей. Вона сприяє формуванню людської особистості, яке, як відомо, відбувається в дитячому та підлітковому віці.

Природно, я не вважаю, що здатна змінити світ, але намагатися допомогти хоча б одній людині можна. Особливо, працюючи вчителем молодших класів. Я пам’ятаю, як моя перша вчителька пояснювала нам, що добре, а що погано. Як на життєвих прикладах вчила любити, дружити, переживати й співчувати. Я дуже багатьом їй зобов’язана. Адже саме вона вперше повела нас по дорозі до дорослого життя.

Щоб навчитися розуміти дитину, потрібно бути не тільки вчителем, а й психологом. Мені дуже хочеться підтримувати діток, які мають якісь проблеми: брак батьківської уваги, замкнутість, проблеми в спілкуванні з однолітками. Допомагаючи їм, я буду допомагати майбутньому суспільству формувати впевнених в собі та щасливих людей. Адже майбутнє починається сьогодні.

Мені хочеться вчити й вчитися! Кожен день відкривати для себе щось нове та ділитися своїми відкриттями з маленькими «чомучками». Хочеться бути для них гідним прикладом, зразком для наслідування.

Є ще одна причина, чому я хочу стати вчителем молодших класів. Це моя дитяча мрія, яка з’явилася в мене ще до того часу, як я пішла до школи. Звичайно, за минулі роки були й інші думки, проте перше бажання виявилося найсильнішим.

Я знаю, що вибираю нелегкий шлях. Та іноді сумніваюся у власних силах. Але немає нічого неможливого. Якщо сильно хотіти досягти своєї мети й прагнути до самовдосконалення, обов’язково все вийде.

Отже, я хочу стати вчителем, адже це моя улюблена професія.

Я хочу стати вчителем

Всі ми в певний момент життя замислюємося над тим, яку ж професію обрати. А в сучасну епоху розвитку комп’ютерних технологій найбільш популярні такі професії, як програміст, веб-дизайнер та інші подібні професії. Але я хочу стати вчителем.

Чому саме вчителем? По-перше, я дуже люблю дітей. Цікаво спостерігати за їхнім розвитком, вдосконаленням і самовдосконаленням. Мені подобається допомагати їм розв’язувати деякі проблеми, долати труднощі, дізнаватися характер дітей. По-друге, вчитель ніколи не буде нудьгувати на роботі, якщо він прийшов до школи за власним бажанням. Так, потрібно постійно поглиблювати свої знання, удосконалювати педагогічні навички. В процесі уроку вчитель не тільки допомагає дітям отримувати певні навички, а й вчиться сам.

Певний інтерес викликає також можливість класного керівництва. Адже це спілкування з дітьми вже на іншому рівні. Хоча це й велика відповідальність, бути класним керівником — значить отримувати цінний життєвий досвід. Це досвід у спілкуванні з дітьми різного віку, а також досвід виховання. Класний керівник не тільки розв’язує організаційні питання. Він продовжує розвивати особистісні та творчі навички дітей, залучаючи їх до участі в класних і загальношкільних заходах.

Отже, в майбутньому я хочу стати вчителем.

Мені подобається професія вчителя

Коли я виросту, то докладу зусиль здобути професію вчителя молодшої школи. Бути вчителем початкових класів — це спілкування з дітьми молодшого віку. Ця робота не менш відповідальна, ніж бути вчителем-предметником. Адже діти молодшого шкільного віку тільки вступають у доросле життя, їм ще цікаво вчитися. Бачити сяйливі очі дитини на уроці, коли вона зрозуміла рішення задачі або дізналася цікавий їй матеріал, — це велика радість.

Від вчителя частково залежить, якою дитина вийде зі школи, наскільки буде реалізований її потенціал, наскільки вона буде вихованою.

На жаль, хоча на дану професію і є попит у сучасному суспільстві, але вона не дуже оплачувана. Однак, якщо ти займаєшся улюбленою справою, найкраща подяка — це розуміння того, що твоя праця не була даремною. Я маю на увазі успіхи дітей та приємні емоції, отримані як у процесі одного уроку, так і в результаті всієї педагогічної діяльності.

Вчитель молодших класів — моє покликання

Напевно, найскладніший вибір у нашому житті — це вибір професії. Хтось шукає своє покликання з самого дитинства, але все одно його не знаходить. Хтось слухає батьків і йде туди, куди вони порадили. Іноді такі люди закохуються у свою роботу, а іноді й шкодують. Моя рідня ніколи не наполягала на конкретній професії. Напевно, тому в мене не було й проблем з вибором.

З самого дитинства я мріяла стати вчителькою молодших класів. Відчувала, що ця робота — моє покликання. Не тільки тому, що моя мама — теж вчителька. Ця професія — одна з найважливіших на Землі. Адже школу не просто так називають другою домівкою. Як і батьки, вчителі наглядають за учнями, піклуються про них у школі. А до кого учні йдуть за порадою? Звичайно, хтось поговорить з батьками. Але я неодноразово бачила, як засмучені школярі бігли насамперед до моєї мами. А вона їх втішала та давала поради.

Я хочу бути такою, як моя мама. Хочу допомагати дітям, вчити їх новому та відкривати для них цей дивовижний світ. Я відчуваю, що це моє покликання, заради якого я готова працювати вдень і вночі. Дійсно, працювати доведеться багато. Але я готова до цього!

Вчитель — професія моєї мрії

Я визначилася з майбутньою професією ще у ранньому дитинстві. Професія моєї мрії — вчитель. Мені завжди подобалося навчати інших, наприклад, своїх молодших братів і сестру. Я розумію, що це дуже відповідальна робота — бути взірцем для дітей. Але саме це мене й приваблює.

Вчитель — це наш маяк. Це приклад того, яким слід бути, як поводитися з оточенням. Учитель — це, перш за все, добро й любов до ближніх. Хто, як не вчитель, допоможе учневі знайти свій шлях у житті?!

Щоб здобути професію вчителя, треба багато працювати. По-перше, потрібно самій добре знати шкільну програму. Як я зможу когось чогось навчити, якщо сама не знаю? По-друге, попри те, що ця професія здається легкою, це зовсім не так. Моя мама готується вдома до кожного уроку. Вона складає план, намагається вигадати щось цікаве й зрозуміле. До того ж, у класі багато учнів, і до кожного потрібен особливий підхід, особливий метод подачі матеріалу. А ще є учні, які не хочуть вчитися. Таких я повинна надихнути на навчання. Але я люблю працювати з дітьми, особливо з маленькими з початкової школи, тому не думаю, що виникнуть проблеми.

Я готова зустріти всі складнощі. Адже будь-який вчитель скаже, що це того варто. Варто сидіти вечорами за перевіркою зошитів, варто пояснювати матеріал після уроків тим, хто його не зрозумів, тому що у відповідь вчителі отримують найвищу нагороду — подяку дітей.

Мої міркування про професію вчителя

Моя майбутня професія — яка вона буде? Я замислююся над цим питанням вже зараз, у молодому віці. Дізнаюся інформацію про те, які існують спеціальності, та намагаюся обрати кращий варіант. Я переглянула багато сайтів з професіями, проходила кілька тестів для визначення схильності до відповідної професії. Отже, тест показав, що я добра, чуйна, люблю дітей і розумна. Запропоновані мені професії наступні: учитель, дитячий лікар, няня, вихователька.

Я уявила себе в ролі кожної з цих професій. Так, для лікаря я занадто мало знаю біологію і не розумію хімію, тому не зможу вступити до вишу. Нянею я бути не хочу, тому що бачу своїм покликанням не просто сидіння з дітьми й догляд за ними, а саме навчання. Таким чином, я зробила свій вибір — вирішила стати вчителем.

Мої однолітки, друзі та батьки кажуть, що у мене все вийде, що мені підходить ця професія. У школі я спостерігаю за поведінкою своїх вчителів, розмовляю з ними. Намагаюся знайти позитивні й негативні моменти в цій спеціальності. Особисто для себе я їх визначила та впевнена, що плюсів більше, ніж мінусів. Я впораюсь.

Працювати вчителем складно, бо занадто багато роботи. Але це дає віддачу — дорослішання і становлення особистості дітей залежить від тебе, від твоєї діяльності. У мене це викликає трепет. Я хочу впливати на життя людей, робити його краще.

Отже, вже в десятому класі я знайшла своє призначення, а значить, у мене все вийде. Головне — йти до своєї мети до кінця. Сьогодні я просто мрійлива учениця звичайної школи, а завтра, можливо, отримаю премію «Вчитель року».

Вір в себе, працюй і досягнеш всіх висот! Це девіз мого життя.

Дивіться також:

Твір «Професія вчителя»

Твір на тему «Вчительська праця»

Твір-звернення про професію вчителя

Твір «Ким бути?»

Твір на тему «Вибір професії»

Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Твір на тему «Моя майбутня професія — бухгалтер»

Твір на тему «Моя майбутня професія — економіст»

2 Комментария “Твір «Моя майбутня професія — вчитель»

  1. Олена Х. сказал:

    Я б теж хотіла стати вчителем, але мене не влаштовує вчительська заробітня плата.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>