Твір «Моя майбутня професія — вчитель»

Вчитель — моя майбутня професіяУчитель — творець майбутнього

Ким я хочу стати у майбутньому? Вчителем початкових класів. Можливо, в наш час комусь мій вибір здасться дивним, але я можу навести переконливі аргументи, які все пояснять. Споглядаючи нинішню молодь, звичаї та виховання, мені боляче усвідомлювати, що я перебуваю в їх числі. Звичайно ж, це стосується не всіх, але більшої частини. Аморальність, жадібність, лихослів’я, розбещеність і аморальність — ось стандартний набір нашого покоління. Страшно й боляче… Хочеться щось змінити, але як вплинути на світогляд оточення, я не знаю.

Міркування на цю тему привели мене до наступних думок. Так, відразу змінити суспільство я не в змозі, але вплинути на формування світогляду молоді мені під силу. Треба тільки мати відповідне коло спілкування.

На мою думку, стрижень характеру людини закладає сім’я. А подальше формування особистості лежить на плечах школи, вчителів і соціуму. Тому, замислюючись про майбутню професію, я без сумнівів вирішила для себе, що хочу бути вчителем.

Природно, я не думаю, що здатна змінити світ, але намагатися допомогти хоча б одній людині можна. Особливо, працюючи вчителем молодших класів. Я пам’ятаю, як моя перша вчителька пояснювала нам, що добре, а що погано. Як на життєвих прикладах вчила любити, дружити, переживати й співчувати. Я дуже багатьом їй зобов’язана. Адже саме вона вперше повела нас по дорозі до дорослого життя.

Звичайно, я часто замислююся над питанням, яким має бути вчитель — той Вчитель з великої літери, яким я мрію стати. Відповідь я знайшла у відомого американського психіатра Томаса Саса: «Вчитель повинен володіти максимальним авторитетом і мінімальною владою».

Мрію, щоб ставши вчителем, я була об’єктивною, справедливою, доброю і чесною. Напевно, це не завжди так легко, як здається. Адже кожна дитина — це індивідуальність, до якої потрібно підібрати свій «ключик».

Щоб навчитися розуміти дитину, потрібно бути не тільки вчителем, а й психологом. Мені дуже хочеться підтримувати діток, які мають якісь проблеми: брак батьківської уваги, замкнутість, проблеми в спілкуванні з однолітками. Адже, допомагаючи їм, я буду допомагати майбутньому суспільству формувати впевнених в собі та щасливих людей.

Мені хочеться вчити й вчитися! Кожен день відкривати для себе щось нове та ділитися своїми відкриттями з маленькими «чомучками». Хочеться бути для них гідним прикладом, зразком для наслідування.

Є ще одна причина, чому я хочу стати вчителем молодших класів. Це моя дитяча мрія, яка з’явилася в мене ще до того часу, як я пішла до школи. Звичайно, за минулі роки були й інші думки, проте перше бажання виявилося найсильнішим.

Я знаю, що вибираю нелегкий шлях. Та іноді сумніваюся у власних силах. Але немає нічого неможливого. Якщо сильно хотіти досягти своєї мети й прагнути до самовдосконалення, обов’язково все вийде!

Дивіться також:

Твір-звернення про професію вчителя

Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Твір на тему «Вибір професії»

Твір на тему «Моя майбутня професія — бухгалтер»

Твір на тему «Моя майбутня професія — економіст»

Твір «Ким бути?»

2 Комментария “Твір «Моя майбутня професія — вчитель»

  1. Олена Х. сказал:

    Я б теж хотіла стати вчителем, але мене не влаштовує вчительська заробітня плата.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>