Твір на тему «Народні прикмети»

Прикмети наших пращурів

Народні прикмети

З покоління в покоління передається величезна кількість прикмет. Хтось вірить у них і страшно боїться, а для когось це сущі дрібниці. Наші пращури уважно ставилися до деяких явищ і намагалися тлумачити їх. Саме так у нашому житті з’явилися всілякі народні прикмети.

Є прикмети погодні, є — побутові, любовні, життєві, тобто вони можуть відноситися до різних сфер життя. Також існують дитячі, жіночі, чоловічі прикмети. Крім цього, прикмети, пов’язані з тваринами, з порами року, зі святами та печалями.

Кожне повір’я засноване на життєвому досвіді людей. Вони збирали протягом століть і передавались майбутнім поколінням. Не вірити в прикмети — значить, не цінувати досвід та ігнорувати отримані знання. Як правило, люди кидаються з крайності в крайність. Одні завжди тримаються за ґудзик, коли їм переходить дорогу чорна кішка, та показують язик у дзеркало, якщо забули щось вдома. Інші ж ставляться до цього простіше.

Моє ставлення до народних прикмет та повір’їв

Що ж стосується мого ставлення до прикмет, то можу сказати, що ставлюся до них з повагою. Я вважаю, що все залежить тільки від нас. Наприклад, кажуть, що якщо розсипати сіль, то обов’язково посваришся з кимось. На мою думку, це не зовсім так. Адже поведінка людини в якійсь ситуації залежить виключно від неї самої. Можна розлютитися на порожньому місці, а можна й промовчати, коли хтось ображає тебе.

Ще одне поширене повір’я стосується п’ятниці тринадцятого. Кажуть, що в цей день потрібно бути готовим до будь-яких неприємностей. Мені здається, що, якщо людина прокинеться в це день і буде налаштовувати себе на те, що саме сьогодні відбудеться щось погане, то це обов’язково станеться. Важливо правильно себе програмувати та чекати від життя тільки гарного. Проте є кілька прикмет, до яких у мене трохи інше ставлення. Наприклад, якщо я забула щось вдома, але вже зачинила двері, то обов’язково сміятимуся у дзеркало та покажу язик. Ще я завжди рада зустріти на своєму шляху чорну кішку. Я вважаю, що це справжня удача — йти вулицею та побачити це диво. Мені дуже подобаються коти, тож щоразу, коли мені переходить дорогу чорний кіт, день складається відмінно.

Народні прикмети роблять наше життя яскравішим і змушують замислюватися про той досвід, які отримали наші пращури. Адже недарма ми побоюємося якихось речей. Всьому є своє пояснення. Однак не варто жити тільки ними та боятися розсипати сіль, зустріти кота, жінку з порожнім відром тощо. Ми самі є ковалями свого життя, тому тільки ми можемо вплинути на нього.

Інші твори:

Твір на тему «Звичаї та традиції українського народу»

Твір на тему «Традиції моєї сім’ї»

Значення і роль прислів’їв у нашому житті

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>