Чому люди на Землі розселені нерівномірно?

загрузка...

Чому люди на Землі розселені нерівномірно?

Якщо поглянути на карту, стає зрозуміло, що населення нашої планети розміщене вкрай нерівномірно. І це пов’язано з багатьма причинами.

На першому місці можна поставити кліматичні умови.

По карті добре видно, що більша частина населення розташована в помірному, субтропічному та субекваторіальному кліматичних поясах. Не дивно, адже саме в них найбільш оптимальні кліматичні умови: температурний режим, вологість повітря.

Від клімату залежить рослинний і тваринний світ, без якого людина не змогла б вижити. У теплому й вологому кліматі спочатку було багато рослинності, яка дозволила людині перейти від простого збирання до землеробства та скотарства. А в тих регіонах, де існують два сезони, урожай можна збирати кілька разів на рік. Навіть зараз багато районів Землі, такі як Азія, Африка та Латинська Америка залежать від урожайності.

У тих районах, де дуже холодно (це полярні й приполярні області) або дуже жарко (тропічні пустелі й напівпустелі), або високогірні райони (такі, як Тибет, Гімалаї, Анди, Кордильєри) заселення незначне.

Друга причина — чинник, що впливає на розподіл населення. Це рельєф місцевості, оскільки більшість населення Землі селиться на рівнинних територіях неподалік від річок, озер, морів або океанів.Третя причина — це історичний фактор. Це пов’язано з тривалістю процесу розселення людини на Землі (близько 30-40 тисяч років).

Четверта причина — соціально-економічний фактор.

На розміщення населення впливає сучасна демографічна ситуація. Так, в деяких країнах населення дуже швидко збільшується внаслідок високого природного приросту.

Крім того, всередині будь-якої країни або району, як малі б вони не були, щільність населення різна та сильно змінюється в залежності від рівня розвитку продуктивних сил. Звідси випливає, що показники середньої щільності населення дають лише приблизне уявлення про населеність і економічний потенціал країни.

Читайте також:

Глобальні проблеми людства та шляхи їх подолання

Порівняльна характеристика з географії України та Росії

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>