Твір на тему «Настала осінь»

Настання осені

Настала осінь

Настала тепла, легка осінь, той час, коли незрозуміло, чи то відступає літо, чи вступає в свої права осінь.

На початку вересня і до його середини іноді стоять такі дні, що здається, ніби природа жартує над нами. То вона нагадує про те, що скоро прийде зима й холоди — проливаючи дощі, то вдає, що на вулиці ще панує літня погода — даруючи нам щедрі сонячні промені. Однак, «розкусити» нашу неньку-природу можна, але тільки рано-вранці. Якщо вийти на вулицю близько восьмої години ранку, то стає зрозуміло, що в повітрі вже витає ледь вловимий аромат осені. Чому? Тому що влітку повітря завжди трохи «важче» ніж восени, оскільки воно віщує настання спеки, що вже готова обрушитися на голови нещасних людей, звірів і пелюстки рослин днем. А у вересні вся загальна атмосфера та повітря, яке ми вдихаємо на повні груди, немов легше й чистіше. Тому тільки ранній ранок може дати нам сигнал про те, що незабаром осінь вступить у свої права.

Температура зазвичай продовжує радувати нас аж до середини жовтня. Однак наша погода буває непередбачувана. Хочеться простягнути літо якомога довше — а часом у середині вересня на нас обрушуються заморозки, проливні дощі та суттєве зниження температури. Але таке буває рідко, все ж, вересневе тепло носить особливий, неповторний характер. Таке відчуття, ніби сонце, що дарувало нам промені протягом трьох місяців дуже щедро та рясно, немов вибилося з сил, а тому світло його не таке яскраве та гаряче, як, наприклад, у липні, але дарує майже таке ж тепло. А ще сонце, що грає в гілках дерев, дає таку гру кольорів, з якою не зрівняється жоден краєвид. Є багато талановитих художників, але мені іноді здається, що передати всі природні барви осінньої природи практично неможливо.

Осіннє сонце лагідніше та ніжніше, ніж пекучі літні промені.

Осіння природа — це неймовірна муза для всіх поетів, художників і музикантів — для всіх творчих людей. Іноді я навіть шкодую, що не можу висловити тим чи іншим чином ті емоції та відчуття, що живуть у мені в цей казковий період. У голові багато різних думок, а тіло стає легким і немов невагомим, відпочиваючи від активного життєвого ритму, який притаманний багатьом у літній період.

Щоосені я намагаюся навчитися складати вірші. Якщо чесно, поки не виходить, але я вірю, що краса природи, яка оточує мене, здатна допомогти висловити свої почуття на папері.

Шкода тільки, що такий гарний і мальовничий період триває не дуже довгий термін. З настанням осені пов’язують чудову пору, яку ми називаємо бабиним літом. Саме цей період є нібито останнім «привітом», який передає нам літо, нагадуючи, що, можливо, не дуже скоро, але ми все ж зустрінемося. В цей час ще тепло, повітря вже інше, але все-таки лагідні промені сонця продовжують обігрівати землю.

У повітрі витають приголомшливі аромати. В них переплітаються дуже багато різних нот: і свіжоскошена трава, і врожай, і яблука. Все це дає відчуття того, що літо хоча і закінчено, але залишило після себе багатий урожай яблук, картоплі, моркви та ще багатьох інших фруктів і овочів. Не дарма осінь називають щедрою господинею.

Іноді восени мимоволі відчувається смуток, з’являється відчуття, ніби хороша пора закінчується разом з теплими літніми променями, а з приходом холодів ми автоматично переносимося в складний і напружений час. Однак це зовсім не так. Багато людей відчувають смуток восени тільки тому, що вони самі налаштовані на такий лад. Я навчився бачити в осені щось прекрасне та добре. А тому, якщо мене і долає смуток у цей період, то він легкий і світлий.

Осінь — це період, коли починаєш цінувати спокій. Після бурхливого й насиченого літа починаєш розуміти та відчувати контраст, що панує між цими полярними порами року, тож, відчуваючи всі особливості осені, починаєш мимоволі любити її.

У кожній порі року є щось особливе й щось прекрасне. А тому, коли настає осінь, я намагаюся більше бувати на свіжому повітрі. Мені подобається спостерігати за всіма змінами, що відбуваються у природі в цей період, для того щоб бути в єднанні з нею. Я люблю осінь.

Подібні твори:

Твір «Прийшла осінь»

Твір-опис на тему «Прихід осені»

Твір-опис осені

Твір-роздум на тему «Осінь»

Твір «Барви осені»

Твір «Золота осінь»

Твір на тему «Осінній пейзаж»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>