Опис клена у різних стилях мовлення

загрузка...

Опис клена

Опис клена у науковому стилі

Клен належить до роду деревних рослин сімейства сапіндових. Раніше належав до сімейства кленів, нині розглядається в ранзі триби кленів у складі підродини Кінськокаштанових. Широко поширене в Європі, Азії та Північній Америці.

Листки супротивні, у більшості видів дланевідні (пальчаті), з трьома-дев’ятьма жилками на кожній лопаті, одна з яких проходить посередині. Лише у небагатьох видів листя складно-пальчате, складно-перисте, з пір’ястим жилкуванням.

Клен — дерево від десяти до сорока метрів заввишки, до одного метра в діаметрі, з пишною кроною. Стовбур вкритий сірою корою в дрібних тріщинах. У молодих пагонів кора червона. Плоди дозрівають у вересні.

Опис клена у публіцистичному стилі

Восени жодне дерево не здається таким красивим і ошатним, як клен. Поступове похолодання, особливо при сухій погоді, забарвлює його листя в різні теплі кольори. Воно може бути жовтим, помаранчевим, червоним, пурпурним… Це означає, що по черзі вступають у дію захисні фарбувальні речовини дерева — пігменти. Вони допомагають клену краще пристосуватися до зміни погодних умов.

На листі клена не побачиш пошкоджень, зроблених гусеницями та жуками, — комахи не чіпають його листя.

Клен цвіте навесні. Квітки його розпускаються, коли дерево ще не одягнуло листя. В нього тільки-тільки з’явилося маленьке листя. Квітучий клен помітний здалеку: в кроні дерева на голих гілках можна побачити багато зеленувато-жовтих суцвіть. Всі квітки містять нектар і охоче запилюються бджолами. Клен — один з кращих медоносів.

Плід клена складається з двох крилатих плодиків, що стирчать у різні боки та прирослі один до одного. Ці плоди називають крилатками. Крилатки, падаючи навіть з невеликої висоти, дуже швидко обертаються. Виходить повітряний гвинт, що відносить плід з попутним вітром на великі відстані.

Клен добре росте як у тіні, так і на мізерних ґрунтах. У його насіння відмінна схожість. Саме тому ми так часто бачимо під пологом інших дерев дружні сходи молоденьких кленів.

Деревний сік клена солодкий. Навіть у нашому звичайному клені — гостролистому — міститься до п’яти відсотків цукру. А в канадському — в чотири рази більше. Тому його і називають цукровим.

Крім того, клен має досить цінну деревину.

Опис клена у художньому стилі

2-3 класи

Клен — це струнке високе дерево. Ми звикли захоплюватися різьбленими кленовими листочками влітку. Із задоволенням милуємося його золотим, вогневим, помаранчевим листям восени. А як же виглядає клен ранньою весною?

Рано навесні, коли тільки починає пригрівати сонечко, у клена починають розпускатися бруньки. Але першими у цього дерева з’являються не листочки, а квіти. Вони зібрані в милі пензлики жовтого кольору. Подивіться, яка гарна гілочка клена!

4-5 класи

Всі дерева навесні квітнуть, а потім у них зав’язуються плоди. У цей час вони дуже красиві.

Зверніть увагу на весняний клен. У квітні, коли тепле сонечко радує нас своїм теплом, це дерево зацвітає. У нього досить великі зеленувато-жовті квіти в суцвіттях. Відчувається слабкий солодкий аромат. До квітів клена прилітає багато бджіл і джмелів за нектаром.

Але ось проходить трохи часу, як на зміну квітам починають з’являтися жовтуваті листочки. Поступово вони розгортаються на сонці. Потім колір листя змінюється на блідо-зелений і залишається таким впродовж всього літа.

Восени клен — найгарніше дерево. Жодне дерево не хизується таким дивовижним різнобарв’ям. Його листя набуває золотого, жовтогарячого, червоного, багряного кольору. Споглядання краси цього дерева створює чудовий настрій!

Дивіться також:

Твір-опис дуба, текст-розповідь на тему «Дуб»

Твір-розповідь про калину, 4-5-6 класи

Текст-розповідь (твір-опис) про вербу

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>