Переказ тексту «Острів, що пливе у вічність»

загрузка...

Нижче наведено переказ до тексту під назвою «Острів, що пливе у вічність». Виконання даного завдання передбачено програмою з української мови для 8 класу. 

Хортиця — острів, що пливе у вічність

Кожному сучасному мандрівникові добре знайомий цей острів. Він є найбільшим на Дніпрі та надзвичайно мальовничим. Тож не дивно, що такий чудовий куточок природи перетворився на центр туризму. На цю старовинну землю намагаються потрапити не лише ті, хто подорожують Дніпром. Відвідати Хортицю бажає кожен, хто приїздить до запорізького краю.

Хортиця — рідна сестра Дніпра. Коли дощить, острів здається суворим і хмурним, коли сонячно — могутнім та чарівним.

Хортиця має по-справжньому дивовижний ландшафт. Він являє собою безліч залитих водою гранітних скель, а також зелених віхт. Дуже незвичайне видовище!

У давнину на берегах острова зупинялися київські князі. Згодом тут знаходилася Запорозька Січ. Саме звідси козаки писали лист турецькому султанові.

Навіть окремі скелі Хортиці мають власні назви. Наприклад, є Чорна скеля, де загинув київський князь Святослав.

Є тут і Зміїна печера — невеличке природне урвище, в якому у давнину козаки ховали військову казну.

Навколо Хортиці розташовано багато скель-острівців. Одна з них — Запорозька миска — являє собою виїмку, що дуже схожа на посудину. Як свідчить легенда, саме тут козаки готували обід.

Біля села Верхня Хортиця стоїть величезний дуб, якому вже сімсот років. Згідно з легендою, під цим дубом відпочивав зі своїм військом Богдан Хмельницький, коли прямував на Жовті води.

Зараз острів Хортиця вважається пам’яткою природи та охороняється законом.

Дивіться також:

Переказ на тему «Полянський князь Кий — засновник Києва»

Переказ тексту «Ліхтарник»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>