Твір на тему «Охорона природи»

Ми повинні охороняти природу!Охорона навколишнього середовища — наш обов’язок

Напевно, всі чули про необхідність охорони природи. Проте з часом ця проблема тільки загострюється, а реальних кроків у вирішенні екологічних питань і досі не зроблено.

Бережіть природу! Як часто кажуть ці слова в школах на класній годині. Але що можуть зробити звичайні школярі щодо охорони довкілля? Як їм вдасться зберегти природу?

Я вважаю, що з часом діти виростуть, почнуть працювати на підприємствах, засновувати свої компанії, що можуть завдавати шкоди природі або, навпаки, її зберігати. Якщо з дитинства в їхній свідомості буде закладено відповідальність за навколишнє середовище, вони зможуть принести велику користь нашому світу — зберегти природу.

З дитячого садка необхідно вчити дітей дбати про природу й навколишній світ. Спочатку треба показати дітям всю красу природи, гуляти з ними в парках, скверах, знайомити з дикими тваринами, що живуть в зоопарках, більше грати з домашніми тваринами, вивчати їх звички. Дорослі повинні пояснювати дітям, для чого тварин утримують в зоопарках, як приручили диких звірів і зробили їх свійськими, навіщо висаджують дерева в парках, скверах і алеях.

Якщо дитина полюбить навколишній світ, зрозуміє взаємозв’язки в природі, то, ставши дорослою людиною, не завдаватиме шкоди улюбленій природі. На мою думку, вона намагатиметься облагороджувати й перетворювати навколишній світ, не завдаючи шкоди природі.

Чому зараз стільки проблем з екологією? Тому що у багатьох людей немає поняття про те, що треба охороняти природу, дбати про навколишній світ. Земна куля — це наш будинок, ми не повинні забруднювати його. Де ми будемо жити, якщо знищимо його?

Дуже багато людей заради своєї вигоди готові піти на все. Вони думають тільки про себе, їх не турбує думка про те, що на цій землі жити будуть їхні нащадки. Деякі викидають побутове сміття де завгодно. Інші — власники й керівники підприємств, заводів і фабрик, викидають промислові відходи у річки, озера, галявини в околицях. А потім самі ж купаються в цих водоймах. У цих людей немає почуття особистої та соціальної відповідальності. Для них розробляються правила й закони, що містять норми з охорони природи та навколишнього середовища.

Якщо раніше вважалася, що природні багатства невичерпні, що не потрібно думати про економію природних ресурсів, то зараз все інакше. Багато країн витрачають величезні гроші на те, щоб відновити довкілля.

Отже, щоб уберегти природу, потрібно багато працювати, в першу чергу, з дітьми. Ми повинні навчити майбутнє покоління дбайливо ставитися до навколишнього середовища. Охорона природи — це наш обов’язок!

Чому природу треба охороняти? Текст-міркування

Природа — це наш дім. Але, на жаль, люди вже сотні років не надто піклуються про нього. Тому перед нами стоїть складне завдання. Ми зобов’язані виправити помилки попередніх поколінь, не зробити нових і передати природні багатства нащадкам. Зараз проблема збереження природи стоїть дуже гостро.

Науково-технічний прогрес негативно вплинув і продовжує впливати на природу. Вирубуються ліси, гинуть тварини, забруднюються моря та океани. Але надія на покращення є. Останнім часом програма збереження природи проводиться як на світовому рівні, так і на рівні окремої держави. Багато країн стурбовані екологічним станом своєї території. Приймаються закони, які на державному рівні контролюють викид шкідливих речовин. Мені відомо, що в багатьох країнах світу підприємці повинні встановлювати фільтри на заводах. Завдяки цьому повітря залишається чистим. Багато держав фінансують пошуки альтернативних видів палива. Вже створені електростанції, що працюють на альтернативному паливі: енергії сонця, води, вітру. Їх експлуатація допоможе значно знизити рівень забруднення.

Програми по збереженню природи проводяться не тільки на світовому й міжнародному рівні, а й в кожному, окремо взятому місті. Я знаю, що в багатьох європейських містах заборонено самостійне спалювання сміття та опалого листя. Цей захід спрямований на зменшення концентрації в повітрі чадного газу та інших отруйних речовин. Крім цього, на міському рівні проводяться суботники, де люди садять нові дерева. Все це дуже допомагає природі.

Проблема забруднення навколишнього середовища виникла через те, що багато людей просто не відчувають відповідальності, яка на них лежить. Вони кажуть, то одна людина нічого не вирішує і вони ніяк не впливають на довкілля. Насправді ж, ще як впливають! Якщо кожен кине на вулиці маленький папірець, швидко з’явиться ціла гора сміття. Кожен зірве маленьке листячко — і дерево вже стоїть голе.

Треба визнати, що наші вчинки багато чого вирішують. І перш ніж починати лаяти заводи й уряд у поганій екології, слід спочатку поміркувати над своєю поведінкою. І якщо кожен проаналізує свої дії та зміниться, то наш світ стане трішки краще.

Кожна людина підніме з землі кинутого папірця. Лише по одному маленькому папірцю, але місто вже стане чистішим. Якщо хоча б п’ятнадцять чоловік посадять по маленькому деревцю, то вже за кілька років дерева виділятимуть трохи більше кисню. Якщо хоча б кілька людей біля своїх будинків повісять годівниці, то птахи зможуть пережити важку зиму.

Я вважаю, що збереження природи — важлива проблема в наші дні. Не дарма вона визнана глобальною проблемою людства. На мою думку, екологічні питання треба вирішуватися комплексно. З одного боку, держава має сприяти поліпшенню екології. З іншого — кожна людина повинна відчути власну відповідальність в цій справі.

Дивіться також:

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Твір «Як я допомагаю природі?»

Твір на тему «Зв’язок людини з природою»

Твір на тему «Гармонія людини та природи»

Твори на тему «Людина та природа»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Твір на тему «Вплив природи на людину»

Твір на тему «Взаємини людини та природи»

Твір на тему «Природа — наш дім»

Природа в житті людини

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Твір «Художній етюд про природу»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>