Твір «Патріотизм в поемі «Євшан-зілля» М. Вороного»

загрузка...

Патріотичні мотиви у творі «Євшан-зілля»

Я навчаюся в шостому класі. Зараз на уроці української літератури ми проходимо творчість Миколи Кіндратовича Вороного, відомого українського поета та громадсько-політичного діяча. Вірш автора, який ми вивчали, — поема «Євшан-зілля». Цей твір просякнутий глибоким патріотизмом. Після його прочитання приходить розуміння, що любов до своєї Батьківщини, до рідної землі — природне почуття, яке притаманне кожному. Але через певні життєві обставини деякі люди забувають про своє національне коріння. Такими обставинами може бути тривале життя за кордоном або державна політика з денаціоналізації, як це було в Україні за радянських часів.

Ідею написання поеми «Євшан-зілля» було навіяно поетові літописною легендою про дивовижну траву під назвою євшан. Через свою чудодійну силу повертати людям втрачену пам’ять ця трава вважалася зіллям.

У поемі Микола Вороний розповідає про перебування у князя Володимира Мономаха ханського сина. Парубок потрапив до Київської Русі разом з ясиром і вже був готовий навіки залишитися на чужині. Та сталося те, на що дуже сподівався половецький хан. За допомогою віщуна він передав синові євшан-зілля, завдяки чому син згадав рідний край і зажадав туди повернутися.

У розв’язці твору Микола Вороний розмірковує про сумну долю тих українців, які потрапили у полон до хана та не мають змоги повернутися додому.

Приречення до постійного життя на чужині є тяжким стражданням для справжнього патріота. Відданість своєму народові, готовність заради нього на жертви й подвиги — це ті чесноти, які записані у нашому генетичному коді, тож стерти їх неможливо.

Отже, проблема патріотизму, яку порушує поет у поемі «Євшан-зілля», є актуальною у будь-які часи. Зараз багато українців відчувають пробудження своєї національної свідомості.

Ми, справжні патріоти рідної Батьківщини, маємо обʼєднатися, щоб показати світові, що наша держава — єдина неподільна країна. Схід і Захід разом. Україна понад усе!

Подібні твори:

Твір-роздум на тему «Маю честь бути українцем»

Твори на тему «Моя Батьківщина — Україна»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>