Твір-опис за картиною А. Пластова «Перший сніг»

Перший снігКартина «Перший сніг» належить пензлю видатного російського живописця Олександра Аркадійовича Пластова. Вона написана в 1946 році. Майстер часто зображав у своїх роботах сільських дітей. Ця картина не стала винятком.

На полотні зображено один з перших днів зими. Вона тільки почалася, дощі припинилися і поступилися місцем снігу. Двоє дітей вийшли на вулицю, і на їхніх обличчях помітна радість і захват від того, що, нарешті, пішов сніг і накрив все навколо своїм білим покривалом. Вони стоять на ґанку і з захопленням дивляться на перший сніг. Тепер їх чекають зимові веселощі: катання на санках, лижах і ковзанах, ліплення сніжок та сніговика.

Дівчинка так поспішала помилуватися на снігопад, що вискочила в тонкому домашньому платтячку, накинувши поверх нього лише шаль. Її молодший брат одягнувся тепліше — він стоїть в пальто і зимовій шапці. Обличчя дівчинки звернуто вгору, вона посміхається, насолоджуючись змінами у природі. А хлопчик дивиться на те, як сніг вкриває все довкола, зосереджено розмірковуючи над тим, яку з зимових забав обере в першу чергу.

Але ці двоє не єдині, хто вийшов привітати перший сніг. Сусідський хлопчик теж вибіг на вулицю порадіти снігопаду.

Сильного морозу поки немає. Це видно по тому, що в невеликій калюжі сніг тане, створюючи на білосніжному килимі чорну пляму.

Перехід осені в зиму зображений через використання світлого фону і теплих тонів. Старі будинки й брудні вулиці швидко стають білими та ошатними. Дивлячись на цю картину, відразу згадуєш ту радість і підйом, які відчуваєш, коли перший сніг йде за твоїм вікном. Сюжет її зрозумілий кожному, адже така проста радість, як перший сніг, доступна кожній людині.

Митець ніби проводить паралель між дитячою простотою і чистим білим снігом, адже вони ще не розучилися радіти таким речам, як сніжинки, що повільно падають з неба.

Дивіться також:

Твір «Перший сніг»

Твір на тему «Сніжинки»

Твір-опис зими

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима», 3-4-5-6-7 класи

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Твори-мініатюри про зиму

Твір на тему «Зимовий ліс»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>