Твір на тему «Наша планета Земля»

Планета Земля — наш спільний дім

Планета Земля

Ми живемо на планеті Земля. У Сонячній системі багато планет, але дослідження вчених свідчать, що тільки на Землі створені всі необхідні умови для життя. Наша планета не найбільша, основну її територію займають моря, океани, річки та озера. Тільки третина планети вважається сухопутною територією.

Навколо нашої планети обертається звичний для нас супутник — це Місяць. Він має дуже важливе значення для життя на планеті, регулюючи припливи та відливи. Сонце зігріває Землю до сприятливих температур. Інакше Земля охолоне, та все живе загине від холоду. Планета Земля — ​​це наш рідний дім, вона неповторна та прекрасна. Окрасою Землі є ліси, луки, гори, річки, океани, моря, пустелі. Скрізь створені умови для життя.

Нас оточує велика різноманітність флори й фауни, в залежності від клімату. Ми можемо милуватися смереками, ялинами, кедрами, пальмами, магноліями, дубами, березами, тополями тощо. Всюди зустрічаються різні трави та квітучі рослини: троянди, лілії, гвоздики, хризантеми, ромашки, волошки, дзвіночки — всі види й не перерахувати.

У лісах, пустелях проживають різноманітні тварини, комахи та птахи, такі як тигри, леви, ведмеді, вовки, зайці, бджоли, джмелі, мухи, змії, черепахи, лебеді, гуси, качки, солов’ї, ворони, горобці, синиці та багато інших. У водоймах теж кипить життя. Їх населяють риби, раки, краби, жаби. Природа настільки різноманітна своїми визначними пам’ятками, що неможливо все перелічити. Вона вражає своєю красою, але дуже вразлива.

Отже, планета Земля — наш спільний дім. Бережіть її!

Планета Земля — наша домівка

Замість того щоб піклуватися про природу, люди часто руйнують її, завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Вже зараз з’явилися глобальні проблеми, що загрожують планеті Земля катастрофою. Наприклад, винахід атомної зброї, будівництво електростанцій, у яких може вийти з ладу атомний реактор. Екологія цієї місцевості стає непридатною для життя протягом багатьох років, прикладом чого є жахлива катастрофа на Чорнобильській АЕС.

Іншою проблемою планети вважаються зміни кліматичних умов. Причиною цього стає втручання людини, зміна тендітних природних зв’язків. Через польоти людини в космос, а також шкідливі викиди в атмосферу руйнується озоновий шар над Землею. Він є природним захистом планети від проникнення сильного ультрафіолетового випромінювання. Порушується фотосинтез рослин, погіршується здоров’я всього живого на Землі. Спостерігаються дуже часті природні катаклізми, що проявляються у вигляді землетрусів, потопів, вивержень вулканів, танення льодовиків.

Відбувається постійне забруднення навколишнього середовища через викиди в повітря та воду хімічних відходів підприємств. Дуже часто йдуть кислотні дощі, завдаючи великої шкоди багатьом населеним територіям. Наявність великої кількості транспорту істотно погіршує якість повітря, яким ми дихаємо, адже паливо, що згорає, випускає в атмосферу багато вихлопних газів.

Для того щоб зберегти нашу планету, потрібно кожному постаратися в цьому. Необхідно цікавитися природою, вивчати її особливості, озеленювати все навколо, не кидати скрізь сміття, тобто треба любити й берегти навколишнє середовище.

Ніколи не слід забувати, що планета Земля — наша домівка. Отже, ми повинні берегти її!

***

Подібні твори:

Твір «Нам жити на цій планеті»

Забруднення довкілля та проблеми його охорони

Твір на тему «Охорона природи»

Твори на тему «Людина та природа»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>