Твір-міркування «Що я візьму для себе із прочитаних творів про Полліанну та Тома Сойєра?»

загрузка...

Повчальний зміст творів «Полліанна» та «Пригоди Тома Сойєра»

Нещодавно ми вивчили два чудові бестселери зарубіжної літератури — «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена та «Полліанна» Елеонор Портер. Що я візьму для себе із прочитаних творів? Напевно, життєву мудрість. Всі твори, які залишаються актуальними у будь-який час, мають повчальний зміст. Вони вчать нас найголовнішим людським життєвим цінностям — дружби та любові до ближнього свого.

Як Том Сойєр, так і Полліанна, були щирими й відданими у дружбі. Достатньо згадати дружбу Тома з Гекльберрі Фінном, попри те, що останній жив життям жебрака й бродяги.

Щодо Полліанни, дівчинка товаришувала, передусім, з дорослими людьми. Вона не соромилася заговорювати з ними, випитувати про їхні проблеми. І, як це не дивно, у кінцевому підсумку саме завдяки їй, одинадцятирічній дівчинці, ці проблеми згодом вдалося подолати й змінити життя на краще.

Чого вчить твір «Пригоди Тома Сойєра»?

Автор твору «Пригоди Тома Сойєра» показує нам, що дитина може бути непосидючою і неслухняною, шибеником і вигадником, але все одно вирости доброю людиною. Головна думка письменника, яку він доводить до читача, полягає в тому, що діти можуть бути розлюченими, якщо їх нескінченно карати, і що дитинство має бути щасливим, незважаючи на бідність.

Чого вчить твір «Полліанна»?

Роман «Полліанна» вчить нас долати життєві перешкоди — великі й маленькі. Вчить замислюватися й шукати рішення у простій допомозі знайомим людям.

Такі діти, як дівчинка Полліанна Вітіер і хлопчик Том Сойєр, є і в реальному житті. У дитинстві й у дорослому віці вони живуть за принципом «роби добро й кидай його у воду». Іншими словами, вони просто допомагають і не чекають нічого натомість. Ці люди схожі на сонечка, бо висвітлюють сірі будні свого оточення.

Висновок

Прочитавши твори «Полліанна» та «Пригоди Тома Сойєра, я навчився навіть у найгіршому знаходити гарне. На мою думку, такою здатністю повинна володіти кожна людина, бажано з самого дитинства. І тоді у нашому світі буде менше сліз, менше людей, що засмучені й ображені на долю.

Перегляньте також:

Твір-роздум «Том Сойєр і Полліанна: звичайні чи незвичайні діти»

Твір на тему «Том Сойєр — мій улюблений герой»

Власне продовження твору «Полліанна» Е. Портер

Лист Полліанни до людей

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>