Твір на тему «Полліанна, яка дарує радість»

загрузка...

Полліанна — мій улюблений літературний герой

Радісна Полліанна

Кадр з фільму «Полліанна» (Великобританія, 2003)

Нещодавно я прочитала роман-бестселер американської письменниці Елеонор Портер «Полліанна». Тепер його головна героїня — Полліанна Вітер — мій улюблений герой художньої літератури, а я з легкістю пишу власний твір на тему «Полліанна».

«Завжди радійте», – каже нам апостол Павло. Однак хто в нашому житті дійсно радіє? У мене болить голова, мені не до радості, в мене грошей не вистачає, як тут радіти… А чи можна радіти, якщо у тебе померла мати, потім улюблений батько, і ти — маленька дівчинка, якій ніде жити? Виявляється, можна.

Коли Полліанна була зовсім маленькою, її батько — протестантський пастор — придумав гру «в радість». Сенс гри полягав у тому, щоб знайти радісне у всьому, що б з тобою не сталося. Незабаром Полліанна чудово навчилася грати «в радість». Попри це їй було дуже важко, коли помер її батько. Дівчинку відправили жити до тітки Поллі — рідній сестрі матері, холодної та черствою леді, в якій було жваво тільки почуття обов’язку. Але Полліанна не забула свою гру. Її головна зброя проти неласкавого світу — це щире серце та радісний дух.

Поступово вона завоювала любов багатьох жителів міста. Найостаннішим піддалося серце її тітки. Коли Полліанна потрапила під машину і виявилася прикутою до ліжка, тітка Полі зрозуміла, як багато маленька племінниця для неї значить.

Мені близький світогляд Полліанни. Думки та міркування цієї одинадцятирічної дівчинки вразили мене та глибоко припали до душі. З того часу, як я прочитала цей твір, Полліанна стала моїм улюбленим літературним героєм.

Чим мені подобається Полліанна?

Мені дуже подобається головна героїня твору «Полліанна, яка дарує радість». Інакше й бути не може, адже ця сонячна дівчинка випромінює непідробний оптимізм і позитивні емоції.

Багато хто звинувачує головну героїню роману Елеонор Портер в навмисності, схильності до безмежних переживань та емоційних сплесків. Але, по-перше, Полліанна — дитина, а діти часто перебувають у замріяному, піднесеному настрої. Вони більш щирі, емоційні, ніж дорослі. Чесно кажучи, іноді здається, що Полліанна просто страшна бовтанка. По-друге, твір «Полліанна» написаний для дітей, хоча дорослим теж буде цікавим, тому він далекий від канонів реалізму. Автор пише яскравими, великими, іноді й грубими мазками. До того ж, в романі присутній елемент казки.

Безумовна цінність цього твору в тому, що він змушує переглянути свій світогляд, життєві цінності. Зрозуміти, що можна сказати «стакан наполовину повний», і цим змінити своє життя.

Завдяки роману Елеонор Портер «Полліанна» зайвий раз переконуєшся, що кращий спадок, який ми отримуємо від своїх батьків, — це виховання. Доля може позбавити людину всього — матеріального добробуту, зв’язків, друзів. Але той внутрішній заряд, те внутрішнє улаштування душі, які дали дитині найрідніші люди, залишаться з нею назавжди.

Кому та чим допомогла Полліанна?

Герої

Характеристика до зустрічі з Полліанною

Що змінилося в житті героя завдяки впливу Полліанни

Ненсі

Привітна, турботлива, виконує всю домашню роботу, не любить власного імені

Полюбила своє ім’я, чуйна, люб’язна

Тітка Поллі

Холодна, строга, пунктуальна, найзаможніша, самотня

Любляча, чуйна, турботлива, заміжня

Джиммі

Бездомний, сумний, зневірений, втік з сиротинця

Щасливий, з’явилась сім’я, батько, будинок

Лікар Чилтон

Вихований, розумний, привітний, але гордий, самотній, нещасний

Порозумівся з коханою жінкою, одружився, став щасливим

Місіс Сноу

Непередбачувана, вразлива, дратівлива, сердита, примхлива

Уважніша, терпима, благородна, в’яже різні речі для дітей з притулку

Джон Пендлтон

Мовчазний, самотній, замкнутий, похмурий

Привітний, знайшов сенс життя, став люблячим батьком

Пол Форд

Засмучений, у розпачі, благав, сердився, «Горе вам…»

Усвідомив свою міссію, роль у житті, склав проповідь про радість «Веселіться і радуйтеся, праведні…»

Вдова Бентон

Одягнена в чорне, засмучена, сумує за померлим чоловіком

Найусмішніша жінка у місті, вдягнула кольоровий одяг, прикрасила шию блакитною стрічкою

Чого я навчилася у Полліанни?

Завдяки роману Елеонор Портер і знайомству з його головною героїнею я навчилася концентрувати увагу лише на позитивних сторінках свого життя. Раніше я зациклювалася на своїх недоліках і невдачах, але тепер це в минулому. Полліанна навчила мене бачити радість у дрібницях, помічати прекрасне в усьому, навіть у простих повсякденних речах. А до неприємностей і проблем потрібно ставитися по-філософськи, адже вони можуть бути набагато гірше.

З упевненістю можу сказати, що роман «Полліанна» приніс мені більше користі, ніж свого часу консультація професійного психолога. І хоча цьому твору понад ста років, він і сьогодні не втрачає своєї актуальності.

Твір на тему «Полліанна» — Якби Полліанна була моїм другом…

Я спробувала уявити, як змінилося б моє життя, якби Полліанна була моїм другом — вірніше, подругою. Напевно, в моєму житті було б більше радісних моментів. Ті події, які трапляються зі мною, я б сприймала більш оптимістично, тобто так само, як моя подруга Полліанна. Не дарма кажуть: з ким поведешся — від того й наберешся. Я б теж постійно грала «в радість», це б стало моєю звичкою.

Скоріш за все, через деякий час змінився б мій світогляд. Я б теж, як і Полліанна, відчувала потребу допомагати людям, особливо тим, хто вважає себе нещасним чи є таким насправді.

Я б дуже хотіла мати таку подругу, як Полліанна. Вона б навчила мене позитивного мислення та зробила ще добрішою. Врешті-решт, коло мого спілкування стало б ширше, а справжніх друзів стало б більше.

Отже, якби Поліанна була моїм другом або якщо б я вирішила написати лист Полліанні, то обов’язково подякувала б цій прекрасній душею дівчинці. Я б розказала їй, що вона мені дуже подобається. Також розповіла б про те, що тепер теж часто граю «в радість» і почуваюся більш щасливою!

Чому роман «Полліанна» приваблює людей різних поколінь — і дітей, і дорослих?

Роман «Полліанна», хоча й вивчають у школі, не можна вважати адресованим виключно аудиторії дитячого та підліткового віку. Питання, які піднімає у творі його автор, є загальнолюдськими, тобто актуальними для будь-якого читача. Наприклад, при будь-якому збігу обставин, навіть в умовах несприятливих життєвих ситуацій, не можна злитися, сумувати, журитися та нудьгувати. У житті завжди можна знайти чому радіти. Щоб бути щасливим, не потрібен привід, треба просто бути їм. Щастя знаходиться всередині кожного з нас!

Такий позитивний світогляд впливає на подальше життя людини, змінюючи його на краще. Цим і пояснюється привабливість роману «Полліанна» для людей різних поколінь.

Чому роман «Полліанна» читають понад сто років?

Вже понад сто років роман «Полліанна» вважається бестселером. Чим пояснити таку велику його популярність? Напевно, тим, що справжні людські цінності вічні.

За будь-яких часів та у будь-якій країні добрі вчинки є добрими. Всі люди жадають отримувати добро та дарувати його своєму оточенню. Життєрадісність, оптимізм та позитивне мислення — ті риси, які завжди були, є та будуть потрібними, адже в цьому криється людська сутність. Вони є основою для щастя, а саме у щасті та отриманні насолоди від життя більшість людей бачать сенс свого буття.

Отже, роман «Полліанна» — книга на всі часи.

Твір-роздум «Полліанна доросла»

Якою я бачу дівчинку Полліанну у дорослому віці? По-перше, чуйною, гостинною, доброзичливою людиною, яка не байдужа не тільки до свого оточення — рідних і близьких, але й до чужої біди. По-друге, доросла Полліанна — це, напевно, щаслива жінка. Вірю, що її внутрішнє відчуття та сприйняття реальності позитивним чином відзначилося і на її особистому житті.

Можливо, доросла Полліанна стала трохи менш усміхненою, адже на її життєвому шляху зустрічалися не тільки добрі люди. Але вона не стала замкненою чи підозрілою та все також, як і в дитинстві, залишилася той, що дарує радість.

Твір-роздум на основі повісті «Полліанна» на тему «Я нарікав на тісний черевик, доки не побачив чоловіка без ніг»

Нещодавно я прочитала повість Елеонор Портер «Полліанна». З цього часу в моєму світогляду сталися суттєві зміни.

Іноді ми почуваємося нещасними, нам хочеться підтримки й співчуття. При цьому ми забуваємо, що серед нас живуть люди, яким набагато гірше, ніж нам. Є такий вислів: «Я нарікав на тісний черевик, доки не побачив чоловіка без ніг».

Мене здивувало, що маленька дівчинка Полліанна все це розуміла. Батько навчив її «грі у радість». Головне правило цієї гри — радіти життю незважаючи ні на що й всупереч будь-яким обставинам. Наприклад, отримавши в подарунок замість ляльки милиці, треба радіти, що вони не потрібні. Адже у світі є такі діти, що хворіють та не можуть вільно пересуватися.

Отже, Полліанні була властива життєва мудрість, яка програмує на безумовне щастя. І цією філософією вона щедро ділилася з іншими людьми.

Прочитавши твір про Полліанну, я теж намагаюся задовольнятися тим, що в мене є. Тепер я розумію, що багато людей позбавлені найнеобхіднішого. Я щаслива, адже в мене є здоров’я та все, чого я дійсно потребую.

До речі, мій твір на тему «Полліанна» виявився найкращим у класі.

Вищенаведений текст також підходить для написання творів «Мій друг Полліанна», «Мій улюблений герой Полліанна», «Чудо гри в радість за повістю «Полліанна».

Дивіться також:

Закон Тома Сойєра: як його відкрив герой роману Марка Твена

Характеристика Тома Сойєра, 5 клас

Характеристика та образ Олеся з оповідання-твору «Дивак»

Аналіз твору В. Г. Короленка «Сліпий музикант»

86 Комментариев “Твір на тему «Полліанна, яка дарує радість»

  • Дуже приємно дізнатися про таку високу оцінку нашого сайту! Це мотивує для подальшої роботи. Дякуємо Вам, Женя!

    • Чи щасливі наші друзі Том і Полліанна? На мою думку, так. Ці діти були веселими та життєрадісними, їх не лякали труднощі. Вони були великими фантазерами й мрійниками, завжди були налаштовані оптимістично. Зазвичай люди з такими рисами характеру є щасливими. Вони розуміють, що щастя не залежить від зовнішніх обставин, воно всередині кожного з нас.

     Якщо хочеш бути щасливим — просто будь їм. І Том, і Полліанна це розуміють. Ці діти дуже винахідливі та не дозволяють собі нудьгувати. Том вигадав закон, що керує вчинками людей, а Поліанна — «гру в радість».

     Хлопчик Том завжди мав багато друзів, а дівчинка Полліанна знайшла їх тільки через деякий час. Звичайно, життя цих дітей не завжди було беспроблемним, хоча б тому, що вони не мали рідних батьків, а виховувалися тіткою. Та все одно, я вважаю, що вони були щасливими.

     • Діана сказал:

      А є текст на тему «Як змінила місто Полліанна»??? Срочно на завтра

     • Полліанна змінила життя мешканців міста на краще. Всі, хто її знав, стали почуватися більш щасливими людьми, ніж до знайомства з нею. Ця чудова дівчинка навчила дорослих помічати позитивні моменти навіть у дрібницях. Вони навчилися «грі в радість» та зрозуміли, що їхнє щастя залежить від них самих.

      Полліанна немов освітила місто сяйвом своєї доброї душі. Кожному, хто її знав, подарувала тепло та щиру усмішку. Люди, які спілкувалися з Полліанною, відчули в собі дивовижні зміни — як зовнішні, так і внутрішні.

      Ось такою світлою людиною була маленька дівчинка Полліанна.

   • Роксана сказал:

    привет глазастик помоги мне пожалуста придумать концовку на сегодня
    речення я би хотила таку подругу

    • Привіт! Закінчити можна так:
     «Я б дуже хотіла мати таку подругу, як Полліанна. Я впевнена, що це змінило б моє життя на краще!»
     Подивіться, твір про подругу Полліанну на цій сторінці є.

  • Катя Новаторьська сказал:

   Андрей, не ображай Глазастика!!! Хороший сайт!!!
   Ти нічого не розумієш…

   • Шановна Катя, автора коментаря можна ідентифікувати за унікальною IP-адресою його комп’ютера. Адміністратор сайту бачить цю інформацію. Тому коли під різними іменами пише один і той же користувач, це помітно )).

  • Окрім гри в радість, якої Полліанна навчила мешканців містечка, дівчинка допомагала також і конкретним людям. Наприклад, вона сприяла усиновленню сироти Джиммі Біна. Також Полліанна допомогла місіс Сноу, Джону Пендлтону, лікареві Чилтону, вдові місіс Бентон, Ненсі, тітці Поллі, Полу Форду (підробиці додано в текст цієї сторінки) — «Кому та як допомогла Полліанна».

  • Саша, Полліанну деякі вважали дивною дитиною тому, що вона бачила привід для радості навіть там, де всі інші б засмутилися. Наприклад, коли вона замість ляльки отримала милиці (російською мовою «костыли»), то все одно зраділа — тому, що вони їй не потрібні. Такому світогляду її навчив батько.

  • Катя, подивіться уважніше, наприкінці цієї сторінки (до посилань та коментарів) перелічені герої твору, яким допомогла Полліанна. Всіх їх вона навчила своєму світогляду та змінила їхнє життя на краще.

 1. Джетт сказал:

  Чому роман «Полліанна» читають понад сто років? Жаль, що цього немає. Але сайт хороший.

  • Джетт, Ваше прохання також виконане. Подивіться текст наприкінці цієї сторінки (до коментарів та посилань).

 2. Ростислав сказал:

  Чому роман «Полліанна» приваблює людей різних поколінь дітей і дорослих?
  Будь ласка напишіть відгук, мені СРОЧНО ПОТРІБНО НА ЗАВТРА

  • Ростислав, текст з відповіддю на Ваше питання додано (передостанній підрозділ цієї сторінки, до коментарів та посилань).

 3. Даша из 5-о класса сказал:

  Спасибо вам большое!!Сайт очень помог!! У нас был контрольное произведение, и я получила 12 балов из 12!! Обожаю вас!!

 4. Doma_Vier сказал:

  Привіт
  Мене не було в школі і можна сказати що задано з:
  Зарубіжної
  Української
  АнглійськоїДоброго дня мені СРОЧНО треба твір :
  Як змінилось життя героя до зустрічі з Поліаною і після ( від імені героя )

  А сайт супер допомагає легко розібратися у творах.

  • Будь ласка, подивіться уважніше, відповідь на Ваше питання є у статті. Це підзаголовок «Кому та чим допомогла Полліанна?», після чого йде таблиця. Вам треба писати так: «Я — Ненсі, привітна та турботлива жінка. Я дуже працьовита, виконую всі хатні справи. До зустрічі з Полліанною я не любила власного імені. А після впливу цієї чудової дівчинки моє життя змінилося на краще, я полюбила власне ім’я, стала більш чуйною та люб’язною».

 5. Дома сказал:

  Доброго дня, надсилаю повідомлення щераз СРОЧНО на завтра мені треба твір на тему:
  Як змінилось життя героя до зустрічі з Поліаною і після.

  Сайт клас !!!

  • Таня, на Ваше прохання такий твір додано (подивіться наприкінці цієї сторінці, до посилань та коментарів).

    • Я впевнений, що наш клас дуже змінився б, якби в ньому навчалася Полліанна. Він став би більш дружним. Всі б товаришували з Полліанною і з часом перейняли її кращі риси характеру. Ця дівчинка навчила б своїх друзів позитивному мисленню та допомогла їм теж відчувати себе щасливими. На мою думку, вчилася б Полліанна відмінно та завжди намагалася б допомогти тим, кому не все вдається у навчанні. Згодом всі учні нашого класу вчилися би краще. Кожен день спілкування в нашому колективі був би сповнений щирою радістю. Це б помітили вчителі, тож їхній настрій під час викладання матеріалу нашому класу теж став би кращим.

 6. Ніка сказал:

  А у вас э твір »таемне товариство боягузів. Аналіз образу клима будь-ласка буду вдячна!

 7. Евеліна сказал:

  Дуже дякую допомогло і дуже кльовий сайт

  А у вас є твір роздум на основі повісті Полліанна на тему Я нарікав на тісний черевик доки не побачив чоловіка без ніг?

  • Дякуємо, Евеліно!
   На Ваше прохання твір на тему «Я нарікав на тісний черевик доки не побачив чоловіка без ніг» додано. Подивіться наприкінці цієї статті, до посилань та коментарів.

  • Напишіть так: «Моя улюблена книга — «Полліанна», бо її читання дарує мені радість. Вона вчить мене сприймати життя позитивно, отримувати від нього задоволення».

  • Від твору «Полліанна, яка дарує радість» в мене залишилися приємні, дивовижні враження. Він вчить нас доброті, тобто доброму, позитивному ставленню до життя. Прочитавши цей твір, я навчився бачити радість навіть у дрібницях, у будь-яких повсякденних справах та подіях.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>