Портретний нарис у публіцистичному стилі Тараса Шевченка

Програмою 7 класу з української мови передбачено розвиток учнями навички складання портретного нарису у публіцистичному стилі. Для виконання цього завдання учні мають самостійно обрати героя майбутнього нарису, яким може бути мама, тато, вчителька, тренер, письменник, артист, громадський діяч чи інша особа. Пам’ятку з планом складання портретного нарису наведено у вправі 623 з підручника з української мови під редакцією О. В. Заболотного.

Портретний нарис Тараса Шевченка

Що таке поезія? Передусім, це творчість, вміння перетворювати слова у віршовану форму. Згадаємо загальновідомий віршований твір «Як умру, то поховайте…», автором якого є Тарас Григорович Шевченко. Великий Кобзар, на мою думку, є найпопулярнішим літературним діячем України, гордістю нашого народу.

Дитинство Тараса Григоровича було непростим, адже він ріс у сім’ї кріпаків. Хлопчикові забороняли писати вірші та малювати. Але майбутній поет все одно це робив, адже не уявляв свого життя без творчості. Йому були притаманні такі риси характеру, як упертість, наполегливість та сила духу. А ще малий Тарас відрізнявся від однолітків неабияким розумом та допитливістю. Він умів бачити красу рідної землі, яку згодом оспівував у своїх славетних віршах.

Геніальні творіння майстра пронизані добротою, людяністю та патріотизмом, що робить його вірші вічними, тобто актуальними у будь-які часи.

Розглядаючи портрет Тараса Шевченка в молоді роки, я бачу худорлявого хлопця з високим чолом і проникливим поглядом. Його розумні виразні очі немов заглядають у саму глибину твоєї душі. В зрілі роки Великий Кобзар мав облисілу голову та носив густі довгі вуса.

Я захоплююся творчістю Тараса Григоровича Шевченка та вважаю його найвидатнішим поетом. Його чудові вірші, що просякнуті любов’ю до рідної землі, дарують натхнення та надихають на думки про прекрасне. Тож не дивно, що ім’я великого українського поета відоме далеко за межами України.

Дивіться також:

Плакат «Тарас Шевченко: цікаві факти про життя поета»

Твір-роздум на тему «Поезія»

26 Комментариев “Портретний нарис у публіцистичному стилі Тараса Шевченка

  1. Егор сказал:

    Ну такое, очень красиво написано, но вот если я это перепишу будет очень заметно что я списал

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>