Твір на тему «Поспішайте робити добро!»

загрузка...

Програмою 4-го та 5-го класів шкіл з українською мовою навчання передбачена підготовка до написання невеликого твору-роздуму про добро. В процесі міркування над твором слід зробити опис добрих справ та вчинків, а також зробити висновок, яку людину можна вважати доброю.

Текст-розповідь про добро

Поспішайте робити добро

Робити добро чи ні — це особисте право кожної людини. Кожен має право морального вибору, який відображає його поведінку в різних життєвих ситуаціях. Вважається, що добрих, щирих людей на світі більше. Належність до таких ми відчуваємо на тонкому, інтуїтивному рівні, адже всі наші дії — наслідок наших думок і помислів. Таким чином, вчинки, які ми здійснюємо, показують нашу внутрішню суть.

Добро — широке поняття, яке має безліч проявів. Його приємно не тільки отримувати, а й дарувати самому, від чистого серця. Коли ми робимо добрі справи, то теж отримуємо від цього задоволення. А ті, хто нас оточує, дізнаються про наш світогляд і моральні якості. Наведемо приклади. Якщо людина поступається місцем у транспорті літній жінці, це свідчить про такі риси, як вихованість та високий рівень культури. Хто морально й матеріально допомагає знедоленому (погорільцю або тому, хто потребує операції) — наділений співчуттям, здатністю співболівати.

Доброта — це та людська якість, на якій будується світ. Вона має властивість поширюватися і повертатися до того, від кого починалася. Недарма народне прислів’я говорить: «Твори добро, і воно тобі повернеться».

Доброта врятує світ

Добро уособлює собою загальне щастя людства, шлях до світла та процвітання. На противагу добру, зло намагається поневолити світ і зробити нас жадібними, жорстокими й безвільними. Лише доброта, милосердя, вміння прощати, а також тверда рішучість не впускати в свою душу гріхи й пороки можуть протистояти силам зла. 

Добрі вчинки цінні тоді, коли вони безкорисливі. Якщо ви когось пригощаєте або ділитеся чимось з тим, хто потребує допомоги, — не чекайте подяки. Ми схильні сподіватися, що наше життя буде довгим і стабільним. Але такі очікування не завжди виправдовуються. Доля людини — це не пряма світла смуга, а тернистий шлях, наповнений різноманітними випробуваннями. Ніхто не знає, яким буде його завтрашній день і чи буде він взагалі. Життєві обставини можуть скластися так, що багата людина стане бідною, а здорова — хворою. І той, хто допомагав або не допомагав іншим — сам може потребувати допомоги.

Я абсолютно впевнений, що не краса, а саме доброта врятує світ. Допомагайте нужденним сьогодні, тут і зараз! Життя таке коротке, тож поспішайте робити добро!

Подібні твори:

Твір на тему «Добрі вчинки»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Твір на тему «Добро та зло»

Твір на тему «Добро і зло в сучасному світі»

12 Комментариев “Твір на тему «Поспішайте робити добро!»

  1. Зозуленька сказал:

    Ніхто не знає свою долю заздалегідь. Іноді життя буває дуже коротке. Добрі справи — вони як квиток у майбутнє. Тільки треба не запізнитися…

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>