Походження й значення одного з фразеологізмів, 6 клас

загрузка...

Якщо вам треба написати 5-7 речень про походження одного з фразеологізмів (на вибір), як це запропоновано у вправі 103 підручника з української мови для 6-го класу під редакцією О. В. Заболотного, ви можете обрати досить часто вживаний фразеологізм «Вавилонське стовпотворіння».

Фразеологізм «Вавилонське стовпотворіння»

Походження фразеологізму «Вавилонське стовпотворіння» пов’язане зі стародавньою біблійною легендою про Вавилонську вежу. Як свідчить ця легенда, понад чотири тисячі років тому всі люди мешкали у Месопотамії, жили заможньо і спілкувались однією мовою.

Щоб прославити своє ім’я і налякати ворогів, вони вирішили у місті Вавилоні побудувати вежу до самого неба. Бог вирішив покарати пихатих та нерозсудних людей й зробив так, що вони перестали розуміти один одного. Піднявся нестримний галас, що призвело до повного безладдя, метушні й припинення будівництва.

Вавилонську вежу так і не судилося добудувати. Ось чому, коли говорять про гармидер під час справи, яку ніколи не буде завершено, використовують фразеологізм «Вавилонське стовпотворіння».

Інші завдання:

Твір-розповідь з використанням народного вислову

Оголошення в офіційно-діловому стилі про подію у школі

16 Комментариев “Походження й значення одного з фразеологізмів, 6 клас

  1. Дарина сказал:

    Цей крилатий вислів трактують й інакше: Бог «змішав мови людей», бо вони хотіли дістатися неба, тобто не просто здивувати сусідів і ворогів, а навіть погрожували самому Богові.

    • glazastik сказал:

      Так, дійно. До речі, назва міста Вавилон походить від староєврейського дієслова «балал» — змішувати. На деяких сайтах вона вказана з помилкою: «Вавілон» та, відповідно, «Вавілонське стовпотворіння».

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>