Пошуки сенсу буття у творах «Маленький принц» та «Чайка Джонатан Лiвiнгстон»

загрузка...

Пошуки сенсу буття у творах

Нещодавно я прочитав два всесвітньо відомі твори зарубіжної літератури: «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюперi та «Чайка Джонатан Лiвiнгстон» Річарда Баха. Ці твори вразили мене своєю незвичністю. Я маю на увазі алегоричність оповіді, завдяки чому як «Маленький принц», так і «Чайка Джонатан Лiвiнгстон» вважаються притчами. Причому алегоричні образи в цих творах різні, проте їх об’єднує спільний задум — пошук сенсу буття.

Сенс буття у творі «Чайка Джонатан Лiвiнгстон» Р. Баха

Маленький принц є символом людини, що мандрує Всесвітом та шукає прихований сенс речей і власного життя. Чайка Джонатан Лiвiнгстон теж є символом людини, яку не влаштовує її повсякденне життя. Вона мріє про свободу та прагне до самовдосконалення. На відміну від сірої маси, яку у творі уособлює Зграя, Джонатан вважає себе здатним пізнати сенс життя. Він постійно намагається осмислити свій статус у світі та приходить до висновку, що його призначення — пізнання вищої істини та навчання цих знань інших. Кінцевою метою Джонатана й тих, хто досяг його рівня духовного вдосконалення, є втілення ідеї Великої Чайки – всеосяжної ідеї свободи.

На щастя, пошуки сенсу буття головним героєм твору Річарда Баха увінчалися успіхом. Свою думку з цього приводу він сформулював так: «Нарешті стало зрозуміло, навіщо ми живемо: щоб пізнавати, відкривати нове, бути вільними».

Сенс буття у творі «Маленький принц» А. де Сент-Екзюперi

Духовні шукання, у які був поглинений головний герой філософської казки Антуана де Сент-Екзюперi, є не менш складними. Маленькому принцові довелося усвідомити сутність таких важливих понять, як життя і смерть, любов і відповідальність, дружба та вірність. Малюк багато чого зрозумів навіть до того, як потрапив на Землю. Він впевнений, що люди повинні дбати про чистоту та красу своєї планети, спільно берегти й прикрашати її, не дати загинути всьому живому. На своєму астероїді він постійно боровся з баобабами, що у казці є символом гріхів, тобто дурних думок та поганих вчинків.

Відвідуючи різні планети, Маленький принц бачив там людей з хибним уявленням про сенс життя, які були зайняті не тим, чим потрібно. І лише завдяки зустрічі з Лисом, що уособлює собою мудрість, головний герой зрозумів, що сенс життя полягає у любові. Маленький принц усвідомив, що його чарівна Троянда — єдина, тому що він її «приручив». Тому він вирішив повернутися до неї, адже справжня любов дорожча за життя.

Отже, сенс життя полягає також у турботі про інших, вмінні нести відповідальність не тільки за свою долю, але й за долю іншої людини.

Інші твори:

Твір «Чому образи Ромео і Джульєтти вважають вічними?»

Твір «Антична література — колиска європейської літератури»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>