Як написати пояснювальну записку про відсутність дитини в школі?

загрузка...

Коли дитина пропускає заняття в школі, батьки повинні передати класному керівнику пояснювальну записку. В ній слід викласти причину, з якої учень або учениця не відвідували школу.

Довідка від педіатра чи пояснювальна записка?

Зауважимо: якщо дитина була відсутня понад десять робочих днів, потрібно також надати вчителю довідку дільничного педіатра з висновком про стан здоров’я та можливість відвідування занять. Якщо ж дитина була відсутня не більше десяти робочих днів, довідка від лікаря не потрібна, достатньо пояснювальної записки від батьків. Проте, як свідчить практика, керівництво деяких шкіл вимагає медичної довідки вже у разі відсутності протягом чотирьох робочих днів.

Слід зазначити, що довідка від лікаря про хворобу та пояснювальна записка від батьків про причину відсутності дитини мають рівну юридичну силу. Це регулюється постановою Кабінету міністрів України № 684 від 2017 року.

Причини відсутності дитини в школі

Зрозуміло, що причина пропуску занять у школі має бути поважною. Це можуть бути сімейні обставини, погане самопочуття дитини або інші серйозні підстави. До речі, запізнення теж потребує надання пояснювальної записки.

Як свідчить практика, деякі батьки зазнають труднощів у питанні оформлення пояснювальної записки. Щоб уникнути можливих помилок, наведемо її зразок.

Зразок пояснювальної записки про відсутність дитини в школі

Зверху праворуч слід вказати, кому адресована записка (П.І.Б. класного керівника), а також, хто її склав (П.І.Б. матері або батька учня) у родовому відмінку без прийменника «від».

Класному керівнику

8-А класу Одеської ЗОШ № 81 I-III ст.

Іванчук А. М.

Петрової Олени Сергіївни

Пояснювальна записка про відсутність дитини в школі

Записку має бути складено від першої особи на папері формату А4 від руки або в електронному вигляді та потім надрукувано на принтері. Її зміст повинен бути стислим і відповідати нормам літературної української мови.

Чим зумовлена вимога надання пояснювальної записки?

Чому класні керівники вимагають від учнів та батьків пояснювальні записки? Звісно, це не просто їхня забаганка. Щомісяця вони подають дані про пропуски разом зі звітними документами до адміністрації школи. Потім ця інформація протягом навчального року зберігається в особистих справах учнів.

Навіщо письмове пояснення про відсутність дитини потрібно адміністрації школи? Річ у тому, що у разі, якщо школяр чи школярка не відвідує навчальні заняття без пояснення причин, керівництво школи зобов’язано повідомити про це в Національну поліцію та у Службу у справах дітей.

Отже, важливо розуміти, що вимога надати пояснювальну записку зумовлена бажанням уникнути неприємних наслідків через відсутність дитини у школі.

Дивіться також:

Лист вчителю від учня

Лист-привітання другу з Днем народження

Лист солдату, воїну АТО, захиснику України з підтримкою

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>