Твір на тему «Праця годує, а лінь марнує»

загрузка...

Праця людину годує, а лінь марнуєПотреба в праці — вроджене, природне почуття людини. Багато сторін життя вимагають від кожного з нас бажання і вміння працювати. Праця — це основа життя. Праця створила людину. Як полюбити працю? Як привчити дитину до систематичної праці, яким шляхом вселити вихованцю повагу, любов і звичку трудитися?

Не треба дивитися на працю, як на кару або на тягар. Не раз нам доводилося бачити захоплену радість дітей, коли їм дають інструменти та знаряддя, розраховані на їхні сили та одночасно придатні для виконання серйозних робочих завдань. Неодноразово ми спостерігали той ентузіазм, з яким діти працюють, коли їхня праця спирається, коли вони бачать, що вона корисна та цінується дорослими; їхню гордість, коли вони самостійно виконали доручення з будівництва якоїсь споруди. Діти люблять працювати. Головне, не відбити в них охоту до праці.

Працьовитість — дуже гарна риса. Але вона не виникне ось так, раптом. Якщо сьогодні дитина намагалася побитися з сусідом, дряпала цвяхом лавки, то назавтра вона раптово не полюбить працю. Так не буває. Любов до праці прищеплюється.

Праця повинна бути вільною і відбуватися по свідомості боргу, а не з-під палиці; відбуватися з любов’ю, з повагою до неї, з радістю, але аж ніяк не з огидою. Посіявши в серцях дітей любов до праці, ми полегшимо їм майбутнє життя. Не дарма кажуть: «Праця людину годує, а лінь марнує».

Отже, трудитися — це цікаво! І навпаки, не мати трудових занять — нудно!

Дивіться також:

Твір про працю. Текст-розповідь

Розповідь на тему «Ткацтво — одне з найдавніших ремесел»

Твір на тему «Вибір професії»

Твір «Ким бути?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>