Твір «Мій улюблений предмет — українська література»

загрузка...

Українська література — мій улюблений урок у школі

Мій улюблений предмет — українська література

Коли я пішов до школи, мені здавалося, що на всіх уроках однаково цікаво. І це було дійсно так. Але з часом я почав помічати, що є предмети, початок яких чекаєш з нетерпінням. До них особливо ретельно готуєшся. Звичайно, кожен учень має свої вподобання. Щодо мене, то мій улюблений предмет — українська література.

Не можу сказати, що я дуже люблю читати. Але це чарівний стан — спостерігати за розвитком сюжету, за тим, як змінюються герої. Цікаво дізнаватися, як вони розкриваються в різних життєвих ситуаціях.

На уроках ми читаємо, переказуємо, малюємо. Тільки на уроках української літератури я зрозумів, що описувати можна не тільки олівцями або фломастерами, а й словами. Учитель пояснює нам, що одне неправильно вжите слово може зіпсувати весь портрет героя. А як по-різному можна читати! Скільки інтонацій, сенсів ховається за простим читанням букв!

Українська література вчить мислити

На уроках української літератури я зрозумів, що література тісно пов’язана з історією. Щоб краще розуміти твір, характери героїв, їхню поведінку, треба добре уявляти епоху, в якій вони жили. Часто на уроках ми обговорюємо вчинки персонажів, замислюємося, а чому вони вчинили саме так, чи була можливість зробити по-іншому. Я слухаю відповіді своїх однокласників, а сам думаю: «Як би я вчинив на місці головного героя?». На словах бути чесним, справедливим, мужнім дуже легко. А не на словах?

Дзвенить дзвінок — ми йдемо на перерву. Потім переходимо до іншого кабінету. Але в голові наполегливо повторюється думка: «Як би я вчинив у тій ситуації?»

Я вважаю, що в школі важливі всі предмети. На уроках математики нас вчать мислити логічно, чітко виконувати дії. На географії ми вивчаємо материки та країни. Біологія досліджує процеси, що відбуваються навколо та всередині нас. Але тільки на уроках української літератури ми торкаємося дуже особистих проблем, основною з яких є проблема: «Як залишитися людиною?»

Подібні твори:

Твір «Мій улюблений предмет — англійська мова»

Твір-роздум «Для чого потрібно вчитися в школі?»

Твір-розповідь про навчання

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>