Природа взимку: міні-твори, речення, 2-3-4-5 класи

Зимова природаОпис природи взимку (10 речень)

Ось і настала справжня зима. Вдарили люті морози. Випав рясний сніг. Все навколо вкрилося білою пухнастою ковдрою. Скута товстим шаром льоду річка. Зимовий ліс, поля та луки огорнув міцний сон.

Залягли у зимову сплячку ведмеді, борсуки та їжаки. Всі комахи ще з осені сховалися у затишних місцях. Скрутно стало птахам, важко знайти хоч якийсь корм. Ми, люди, повинні допомагати їм прогодуватися взимку.

Зимова природа (11 речень)

Прийшла зима. Стало дуже холодно. Земля сховалася під білою ковдрою снігу. Пізно встає зимове сонце. День короткий, а ніч довга.

Лютий вітер гуляє по спорожнілому полю. Річка замерзла й вкрилася міцною кригою. Мороз скував усе навкруги.

Ліс спить. Спокійно стоять величезні сосни та ялини. Тваринам стало важко добувати їжу.

Зміни в природі взимку

Взимку природа наче засинає. Земля, дерева, кущі — все вкрито товстим шаром пухкого снігу. Але спершу всі рослини підготувалися до зимових морозів. Кора на стовбурах потовщала, стала міцнішою. А маленькі бруньки, в яких заховалися майбутні листки та квітки, одяглися у численні покривні лусочки, ніби у кофтинки. Однорічні рослини перезимовують у вигляді плодів та насіння. Тому їх узимку жодні морози не лякають.

Ще восени поховалися для зимівлі комахи. Вони забилися під ґрунт, зачаїлися в опалому листі та трухлявих пеньках. В укриттях зимують змії, ящірки, жаби, павуки та інші дрібні тварини – вони заціпеніли до самої весни.

Хутро у звірів узимку стає густішим, теплішим і набуває світлішого забарвлення. Наприклад, зайці одягають білу шубку. Вона не тільки більш тепла, але й робить їх на снігу майже непомітними. Ведмеді, борсуки та їжаки впадають в зимову сплячку. Хижаки — лисиці й вовки — весь час проводять в пошуках їжі на полюванні. Решта лісових звірів — кабани, зайці, лосі, олені та козулі — теж ведуть активний спосіб життя. Сутужно їм взимку самостійно здобувати корми.

Зимуючим й осілим птахам теж складно відшукувати корм. Особливо тоді, коли товста снігова ковдра вкриває землю. Тому в цю пору осілі птахи намагаються триматися ближче до житла людей. Ще гірше їм доводиться, коли ожеледиця сковує крижаним корком усе навкруги: і гілки на деревах, і залишки бур’янів, що виглядають з-під снігу. Ось тоді справжня біда для всіх починається.

Взимку птахи та звірі дуже залежать від нас, людей. Чимало з них гинуть від голоду й холоду. Тож, допоможемо їм прогодуватися й пережити суворі погодні умови!

Дивіться також:

Твір-опис зими

Твори-мініатюри про зиму

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Чому я люблю зиму?»

4 Комментария “Природа взимку: міні-твори, речення, 2-3-4-5 класи

  1. Олеся К. сказал:

    Дуже гарний опис природи, красиві речення про зимову природу — живу та неживу.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>