Літня природа — серпень: твір, текст-розповідь

Опис природи в серпні

Природа в серпні

Після спекотного липня настає серпень. Погода стоїть поки сонячна й спекотна у денний час, але в нічні години набагато прохолодніше, ніж у липні. На зміни в природі впливає тривалість дня, у звичні вечірні години стає темно.

Вода в озерах і ставках теж стала холодніше. У серпні закінчується сезон купання. Дуже часто вранці над водоймами клубочиться туман. Усюди стоїть повна тиша, лише зрідка чується сплеск рибин. А на рослини лягає роса. Тому в ранкові години вони мокрі.

Водоплавні птахи виростили своє потомство. Каченята вже стали дорослими, готовими летіти в теплі краї. Зграї птахів скупчуються на водоймах у великій кількості. Вони гріються в теплих променях сонця і плескаються у воді.

Вже в другій декаді серпня залишають наші краї стрижі й ластівки. Вони летять ближче до півдня, де більше комах. Навіть дощі вже йдуть тихо та спокійно. А грозові зливи зустрічаються рідко.

Дощі вже стають схожими на осінні, капають не поспішаючи, дрібними краплями. Після такого затяжного дощу приємно піти в пошуках грибів в який-небудь найближчий ліс. В сосновому або ялиновому бору в цей час можна знайти рижики, вовнянки, підосичники та підберезники.

Серпень славиться своїми врожаями. На плодових деревах достигають яблука та груші. На грядках вже прибирають овочі: томати, огірки, болгарський перець, горох. На полях йде жнива зернових культур.

У цьому місяці яскравими й барвистими стають клумби. Їх прикрашають гладіолуси, айстри, чорнобривці, цинії, флокси, календули. Бджоли ще продовжують працювати та запасатися нектаром з квітів.

На тополях, черемсі, кленах і березах подекуди з’являється жовте листячко. Це вже ознаки осені, що поволі наближається. Подих вітру зриває їх, вони починають лягати під стовбурами дерев, поки ще рідкісним жовтим килимом. Серпень плавно переходить у вересень. Уже наприкінці місяця можна вважати, що осінь настала, адже всі прикмети підказують це.

Подібні твори:

Природа влітку — липень

Твір на тему «Ліс влітку»

Твір-опис літа в художньому стилі

Твір «Моя улюблена пора року — літо»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>