Твір «Природа — наша мати»

Людина — дитина природи

Природа — наша мати

Людина та природа повинні бути разом. Ми звикли отримувати від природи все, що нам тільки заманеться. Це насолода теплою сонячною погодою, купання у водоймах, смачні фрукти, овочі, горіхи та насіннячка. Мисливці вбивають диких тварин заради смачного м’яса й цінного хутра, рибалки у великій кількості виловлюють риб в озерах, річках і морях, забуваючи, що всі вони — живі істоти.

Людина не є царем природи. Ми повністю від неї залежимо. Завжди треба пам’ятати, що не можна порушувати природний баланс. Якщо знищити тварин, що приносять користь природі, то зросте чисельність шкідників, від яких постраждають зелені насадження. Люди вирубують ліси, хоча вони потрібні для очищення повітря та отримання кисню, що такий необхідний для дихання всього живого.

Деяка діяльність людей завдає величезної шкоди довкіллю, особливо, якщо доводиться забруднювати його. Багато промислових підприємств скидають свої відходи в річки, що веде до загибелі риб і водоплавних птахів. З труб заводів і фабрик виділяються в атмосферу шкідливі парникові гази. Велика кількість транспорту забруднює повітря вихлопними газами. Через нераціональне використання сільськогосподарських земель знижується родючість ґрунту.

Нам треба одуматися та терміново зупинитися. Не можна забувати, що всі ми — діти природи. Вона — наша мати, тож треба її оберігати!

Природа — наша мати, треба її оберігати!

Які ми стали далекі від природи! Забули, що вона — наша рідна матір. Огороджуємо себе від неї бетонними та цегляними будинками, створюємо машини, електроніку…

Виходить, що завдяки цивілізації людина дедалі відокремлюється від природи та забуває проявляти про неї турботу. Але не можна забувати, що завдаючи шкоди природі, людина одночасно шкодить і собі.

Для того щоб дихати чистим повітрям, пити воду з природних водойм, їсти екологічно чисті продукти, необхідно попрацювати, подбати про збереження навколишнього середовища. Найперше, що повинна зробити кожна людина — це посадити й виростити дерево, яке не тільки прикрасить довкілля, але і зробить повітря чистішим. Можна подбати про домашніх вихованців. Завдяки їм люди відчувають себе ближче до природи, стають добрішими.

Щоб зберегти зв’язок з природою, бажано в вихідні дні виїжджати за місто, прогулюватися лісом, купатися в озері та засмагати на сонечку. Не залишати на місці перебування сміття, пластикові пляшки, пакети. Після таких прогулянок наше життя наповнюється енергією, а настрій поліпшується. Навіть при великій зайнятості людина обов’язково повинна не забувати про своє походження, знаходити час для усамітнення з природою. Адже вона нас годує, зігріває та наповнює життя приємними враженнями.

Природа — наша мати, тож треба її оберігати!

Подібні твори:

Твір на тему «Людина — частина природи»

Твір на тему «Природа і ми»

Твори на тему «Людина та природа»

Твір на тему «Вплив природи на людину»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Забруднення довкілля та проблеми його охорони

Ставтеся до природи дбайливо! Твір, текст-розповідь, речення

Твір на тему «Природа — наш дім»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>