Твір на тему «Природа — наш дім»

Природа — наш дімПрирода — наш рідний дім. Проста істина, з дитинства відома кожному. Але чомусь не всі про це пам’ятають. Або не хочуть пам’ятати.

А свій будинок треба захищати. Уявіть собі, що у вашому будинку поб’ють вікна, виб’ють двері, зірвуть шпалери й розкриють підлогу, розкидають всюди сміття. Що ви будете робити? Упевнений, ви станете його ремонтувати: поставляєте вікна й двері, покладете нову підлогу, доклеїте шпалери. А тепер уявіть, що ваш будинок руйнує і розкидає в ньому сміття не хтось чужий, а ви самі й ваші батьки. І чим довше ви живете, тим більше забруднюєте та руйнуєте свій будинок, зрідка замислюючись про наслідки. Абсурд, чи не так?

Але саме це зараз і роблять люди з природою. Людство по максимуму використовує всі доступні природні ресурси, не піклуючись про те, що дістанеться нашим дітям. Як то кажуть, після нас хоч потоп. Згідно з цим принципом живе велика частина населення планети. Ми знищуємо ліси, винищує сотні видів тварин і рослин, видобуваємо мільйони тонн корисних копалин. А що ми даємо природі натомість? Мільярди кубометрів сміття, забруднені нафтопродуктами та хімічними відходами річки й моря, отруєне повітря і величезні території, непридатні для життя через високий рівень радіації. Крок за кроком, пляшка за пляшкою, дерево за деревом ми руйнуємо свій будинок, свою планету.

Деякі, звичайно, скажуть, що нічого страшного не відбувається. Адже є ще багато місць, де природа залишилася практично недоторканою — Сахара, Австралія, Сибір, Антарктида. Але насправді ці місця малопридатні для життя. Ви не зможете посадити зернові в тайгових болотах, не зможете пасти корів в африканських і австралійських пустелях, не зможете полювати на безкрайніх крижаних просторах Антарктиди. Якщо ми сьогодні не подбаємо про природу, то завтра нам не буде чого їсти та не буде де жити, а післязавтра ми просто зникнемо з лиця землі.

Сьогодні, коли на вулиці двадцять перше століття, століття високих технологій, ми стоїмо на роздоріжжі. Позаду нас — минуле. Попереду — два варіанти майбутнього. Якщо ми підемо по першому шляху, то вже в кінці століття отримаємо Землю, більшу частину якої займуть пустелі. Внаслідок глобального потепління величезні ділянки суші підуть під воду, а залишки людства воюватимуть за останні природні ресурси, в той час як на планеті бушуватимуть люті урагани. Другий шлях — це шлях відновлення природи. Ми та наші предки своєю діяльністю завдали величезної шкоди нашому дому. І для того, щоб вижити, люди в двадцять першому столітті повинні почати відновлювати природу. Збереження видів, боротьба з браконьєрством, створення нових «легких» планети, перероблювання сміття, очищення водойм, альтернативні джерела енергії — все це повинно стати не порожніми словами з вуст політиків, а почати втілюватися в реальному житті. Для цього будуть потрібні колосальні вкладення, співпраця десятків, а то і сотень держав, розвиток науки й нових технологій.

Але починати все-таки треба з себе. Якби кожен житель планети висаджував по одному дереву на рік, то вже за двадцять-тридцять років на Землі з’явився б ліс, який за розмірами можна порівняти з вологими тропічними лісами Південної Америки. Якби кожна людина кидала сміття в урну, то в океані не дрейфував би острів з пляшок і пластика площею в два мільйони квадратних кілометрів. Якби кожна людина економила світло, воду та електроенергію, то були б збережені найбільші родовища корисних копалин.

Дбайте про свій будинок. Кидайте сміття в урни, садіть дерева, економте ресурси, розчищайте джерела. І тоді через п’ятдесят років ви будете сидіти в сімейному колі та розповідати онукам, як садили дерева в улюбленому парку, а не боротися за виживання на спустошеній планеті.

Отже, завжди пам’ятайте: природа — наш дім. Бережіть його!

Дивіться також:

Твір на тему «Зв’язок людини з природою»

Твори на тему «Людина та природа»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Твір на тему «Вплив природи на людину»

Твір на тему «Взаємини людини та природи»

Твір на тему «Охорона природи»

Твір «Як я допомагаю природі?»

Твір на тему «Гармонія людини та природи»

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Природа в житті людини

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Твір «Художній етюд про природу»

Твір-опис рідного краю

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>