Твір на тему «Прихід весни»

загрузка...

Як відбувається прихід весни?

Прихід весни

Прихід весни завжди супроводжується особливим ароматом свіжості. Цей запах відчувається настільки чітко, що його ні з чим не сплутаєш. Його навіть можна розбити на періоди. Початок весни пахне м’якою вогкістю. Сніг тане, по дорогах течуть дзвінкі струмки, з дахів падають крапельки. Весна як ніби змиває залишки зими, готуючи ґрунт для своєї краси.

Трохи пізніше з’являється запах мокрої землі. Вона відтає після зимової холоднечі та прокидається. Часто вранці над землею встає туман. Хоч цей час не дуже люблять за велику кількість бруду й калюж, але це необхідний етап для пробудження природи та появи свіжої зелені. Незабаром бруд зникне, а на його місці з’явиться багато трави та квітів.

Коли крізь землю показується молода травичка, а на деревах набухають бруньки, можна відчути приємний аромат ефірних олій, які виділяють рослини. Відразу стає зрозуміло, що природа вже повністю готова обтруситися від зимових оков, що вже ось-ось почнеться весняний розмай життя, барв та ароматів. Небо набуває соковитого блакитного кольору, по ньому пливуть пухнасті білі хмари.

Весняні дощі вже не такі холодні, як восени. Вони щедро наповнюють землю вологою, щоб вона могла давати життя. У цей період не знаєш, як правильно одягатися, адже вранці ще холодно, а вдень пригріває сонечко та стає тепло.

Нарешті молоді листочки скидають тверду оболонку та розкриваються. Дерева й кущі покриваються свіжим листям. Воно таке зворушливе й ніжне, так приємно радує око. Хочеться дихати на повні груди та проводити якомога більше часу на вулиці. Настрій піднімається, виникає очікування позитивних змін.

Весна змінює все навколо. Незалежно від того, де ви знаходитесь — в місті або в лісі — її прихід можна помітити скрізь. Навколишня природа оновлюється і перетворюється, набуваючи чудового весняного вигляду.

Як приходить весна

Я завжди з великим нетерпінням чекаю на прихід весни. Ось і цей рік не є виключенням. Зима здавалася довгою та нескінченною, а її крижані окови — непохитними.  Але нарешті величезні замети снігу розтанули, та прийшла чудова молода весна. Кожен день сонце все яскравіше, тепліше. Дні стають довшими. Навіть в повітрі пахне весною. А як приємно прокидатися вранці та бачити за вікном перші промені сонця, а не похмуре завивання хуртовини.

Земля скидає снігову шубу й проглядає латками чорної землі, де-не-де вже з боязкими паростками першої зелені. Місцями зелена травичка краєчком пухнастого килима визирає з-під землі. По доріжках тут і там біжать веселі струмочки. Скоро калюжі просохнуть, на клумбах з’являться перші квіти, а сусідський кіт вийде повалятися на сонці. Йому теж набридли холоди та хуртовини, і тепер він готовий вітати весну радісним криком.

На гілках радісно цвірінькають горобці. До їх дружного хору приєднується новий голос. Хто це? Виявляється, вище влаштувався шпак і затягує пісню нової весни. Якщо шпаки прилетіли, значить, весна вже вступає в свої права. І нехай ночами ще тріщить мороз, а калюжі сковує крига, але зима тут більше не владна. Весна прийшла!

Прихід весни в місто

У місто прийшла весна. Через сірі важкі хмари проглядає блакитне веселе небо. Таким прозорим і блакитним воно може бути тільки навесні.

Неодмінний супутник ранньої весни — капіж. Тануть бурульки, що звисають з дахів будинків, і ось на землі з’явилися швидкі дзвінкі струмочки. Спочатку їх майже не видно, але пройде день чи два, та вони візьмуть силу й стануть довгими та помітними.

У тіні, в куточках ще подекуди ховається сніг. Але з кожним днем, з кожною годиною замети все зменшуються, і як би вони не старалися, але не зможуть сховатися від теплого весняного сонечка. Все помітніше, що дні подовжуються. А сонечко? Воно пригріває все сильніше.

Прилетіли з теплих країв перші пташки, вже чути їхній багатоголосий гомін. Весняна мелодія прийшла на зміну зимової тиші та звуків холодного вітру. Все оживає: веселяться на гілках дерев птахи, в лісі прокидаються від зимової сплячки звірі. В місті тварини теж реагують на прихід весни. Підкоряючись інстинкту продовження роду, під вікнами будинків заклично кричать березневі коти.

Люди стають усміхненими та охоче виходять надвір. Як добре, що більше не буде хуртовини та заметілі! Перехожі більше не кутаються в капюшони й теплі шарфи, вони змінили громіздкі шуби й пуховики на елегантні пальта. У місто прийшла весна, тепер вони не замерзнуть від морозу! А більше всіх рада весні дітвора. Перевзувшись у гумові чоботи, малюки шумно бігають по калюжах, пускають кораблики та наздоганяють крижинки.

Весна тільки почала перетворення живої природи, але вже все радіє їй. У повітрі незримо витає дух весни, заражаючи всіх прекрасним настроєм.

Прийшла весна! Ура! Весні дорогу!

Дивіться також:

Твір «Початок весни»

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Міні-твори, тексти, речення про весну

Твір-опис природи навесні. Текст-розповідь

Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

Твір-роздум «Чому я люблю весну»

Твір на тему «Весняний ранок»

Твір-опис на тему «Весняний ліс»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>