Твір «Прихід зими»

загрузка...

Мініатюра

Прихід зими

Прихід зими занурює природу у довгий сон. Мороз сковує річки та озера міцною кригою, розписує вікна домівок химерними візерунками з інею. Всі околиці вкриваються нескінченним білим полотном.

Білосніжна зима приносить з собою багато подарунків. Для дітей і дорослих вона припасає снігові й вітряні хуртовини, а також веселі розваги. Можна грати у сніжки, кататися на лижах і санках, відвідувати ковзанку. А ще зима приносить найдобріше й світле свято — Новий рік. Школярам зима дарує довгоочікувані зимові канікули.

Отже, не дивно, що попри холоднечу люди з нетерпінням чекають на прихід зими.

Прихід зими не зупинити

Ще не встигло впасти все листя з тополь, а вдарили морози. Трава під ногами ще зелена, а осінь вже минула. Ще не наспівались вдосталь птахи, не нахвалилися своїми нарядами берези, а на календарі вже зима. Душа ще не хоче розлучатися з теплою порою, коли було так затишно, так приємно… Здається, літо й осінь дуже короткочасно гостювали в нашому змерзлому краї. І ось повітря вже затуманене білими сніжинками. Цей туман, гонець зими, повільно забарвлює яскравий пейзаж бляклими фарбами зі своєї убогої палітри. Що ж, прихід зими не зупинити. Тож з настанням холодів доведеться змиритися…

Але є у настанні зими й позитивні моменти. Діти вже біжать на гірки, вибираючи місця, де вище й крутіше. Мами дбайливо закутали їх у неповороткі шубки, які все ж не можуть утримати в своїх обіймах всю життєву силу веселої малечі. Дехто з них обертається іноді кудись назад, задирає голівку та хвалькувато дивиться туди, де добрий уважний погляд батьків супроводжує їх з вікна багатоповерхового будинку. Тільки похмурий двірник в теплій шубі похмуро розгрібає рясний сніговий покрив широким скребком. Його можна зрозуміти — додалося багато роботи.

Але більшість людей радіє приходу зими. Коли випадає сніг, можна вдатися до зимових розваг, відчути себе дитиною. А ще прихід зими означає, що незабаром жадані новорічні свята. Це той час, коли кожен вірить у казку та чекає настання дива.

Як приходить зима?

Після сірості й сльоти осені біла зима приходить, наче королева. Насамперед вона ховає доріжки й тротуари під білосніжним килимом, кутає кущі та дерева пухнастими ковдрами. Місто під білим покривалом стає світлим і чистим, урочистим і ошатним. Прихід зими оновлює його, заряджаючи казковим настроєм.

Зима — чарівна пора року. Можна милуватися мереживними прикрасами дерев і сніговими шапками на їхніх гілках. Прозорі й великі бурульки, що звисають з дахів будинків, перетворюють їх на крижані хатки. Пориви вітру іноді зривають бурульки, безжально кидаючи на землю. Витрушують з неба сніжинки, та блискучий феєрверк кружляє в повітрі, під променями зимового сонця. У світлі вечірніх ліхтарів неспішно падають на зимове покривало пластівці снігу. Придивляючись до візерунків на віконному склі, неможливо знайти дві однакові сніжинки.

Особливо гарний в цю пору року ліс, для нього зимова казка — це час відпочинку. Сховавшись під теплою сніжною ковдрою, він застиг в очікуванні теплої весни. Дерева, одягнені в дорогоцінне білосніжне вбрання, виглядають велично та урочисто. Яскраву білизну лісового оздоблення доповнює тиша. Зрідка її порушує тріск гілки, що впала, або перекликання птахів.

Отже, прихід зими завжди створює відчуття свята. Сніги й морози надають зимовому пейзажу ошатність та величність.Розповідь про прихід зими

Планета крутиться, пори року змінюються одна за іншою. І ось нарешті настала моя улюблена пора року — зима.

Зима — найхолодніша пора, адже саме взимку ми носимо теплий шерстяний одяг. Попри холоди ми гуляємо, граємо в сніжки та милуємося красою зимової природи.

Взимку дуже добре в селі. Йдеш сільською вулицею, а над головою чисте блакитне небо та яскраве сонце. І так приємно під ногами скріпить сніг! Піднімеш голову — а навколо все в снігу: дахи будинків, гілки дерев. Сніговий покрив виблискує від зимового сонця і створює чудовий настрій. А йдеш увечері тією ж вулицею — з неба падають білі сніжинки, горять ліхтарі. Сніг тепер зовсім трохи поблискує від світла ліхтарів. У вікнах будинків горить світло, а на склі красується чудовий візерунок, зроблений морозом.

Звичайно, схожу картину можна побачити й у місті, якщо йти парком або сквером. Там немає низьких одноповерхових будинків, але все одно дивовижне відчуття святкового настрою буде.Як на мене, прихід зими — це вже свято. Напевно, тому що тільки взимку відзначають мої улюблені свята — Новий рік та Різдво.

Про красу зими складено величезну кількість віршів, написано гарних картин. Саме ця пора року є найпрекраснішою!

Подібні твори:

Твори-мініатюри про зиму

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Прийшла зима»

Твір «Початок зими»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>