Твір-опис на тему «Прихід осені»

Як приходить осінь?

Прихід осені в природіІснує така закономірність, коли одна пора року змінюється іншою. На зміну спекотного літа приходить осінь. Ми дізнаємося про її настання за календарем, але в природі вона настає майже непомітно.

Лише у деяких дерев змінює колір окреме листячко, до вечора стає холодніше, помітно коротшає день. А в решті, так само яскраво світить сонце, небо поки що такого ж блакитного кольору. Дуже часто у вересні буває тепло. Цей період називають бабине літо. Але дозріває урожай фруктів і овочів, нагадуючи нам про осінь.

Проходить ще кілька тижнів, коли стають помітні інші її перетворення, особливо, якщо відвідати парк. Дерева надягають своє яскраве вбрання. У кожного своє: берізки стають жовтими, дуби набувають коричневого відтінку, а клени розфарбовуються в різні кольори. Тож можна зустріти червоні, багряні, помаранчеві дерева. Прогулюючись алеями парку в теплий сонячний день, приємно шарудіти опалим листям. Особливо яскраво дерева відбиваються в дзеркалі озер і ставків, коли на тлі блакитного неба шелестять своїм різнобарвним листям.

Прислухаючись до звуків, розумієш, що стало набагато тихіше. Птахи вже не співають, як навесні та влітку, готуючись до дальнього шляху на південь. У парку багато білок, помітно, як вони вже метушливо пересуваються, намагаючись знайти жолуді або іншу їжу, щоб заготовити на зиму.

Отже, прихід осені — це не просто початок нового сезону. Це період дивовижних перетворень у природі.

Прихід осені в ліс

Осінь — чарівна пора. Найбільше її краса розкривається в осінньому лісі. Неспішно прогулюючись поміж деревами, можна знайти осінні гриби. Якщо пощастить, то є такі місця, де їх дуже багато. Побачивши один, значить, поруч можна знайти ще й інший. Вовнянки, іноді сироїжки, невеликими групами ростуть осінні опеньки, виглядаючи своїми голівками з трави біля дерев.

На жаль, пора золотої осені триває близько трьох тижнів. Поступово листя опаде на землю. Дивлячись на навколишню природу, стає сумно. Після сонячних днів, частіше за все, настає негода. Починається пора затяжних осінніх дощів. Дме холодний вітер, небо вкривається сірими, низькими хмарами, що пливуть за поривчастим вітром. В цей час навіть на вулицю виходити немає бажання. Краще за все сидіти в затишному кріслі, читати захопливу книгу та пити гарячий ароматний чай із запашних трав, що нагадують про літо.

Цей час року цікавий своїми змінами, через них настрій завжди різний. Звісно, шкода, що літо йде, але, водночас, попереду зима, яка теж хороша по-своєму.

Отже, раптовий прихід осені — немов місток, перейшовши який можна потрапити з літа в зиму.

Опис приходу осені

Ось і прийшла золота осінь. Сонячні промені гріють набагато слабкіше, але сонце все ще намагається поділитися теплом з усім живим. На небі насиченого блакитного кольору поки немає темних хмар, тільки пропливають по ньому легкі перисті хмарки. Але наближення осені відчувається за вітром, що стає поривчастим і холодним.

Ще не настав час холодних довгих осінніх дощів, небо хмуриться лише часом. Вранці з кожним днем ​​стає все холодніше, тому одягатися слід тепліше.Дерева поступово змінюють свої насичено-смарагдові наряди на жовтий, червоний, золотий, багряний, мідний відтінки. Яких тільки відтінків немає в осінньому парку! Скоро листя остаточно опаде з дерев, покривши доріжки та тротуари золотим килимом. Разом з листям червоніють і всілякі ягоди: калина, горобина, журавлина. Завдяки їм ті пташки, що залишаться зимувати, зможуть пережити холодну пору року.

У повітрі відчувається неповторний легкий аромат опалого листя, пожухлої та млявої трави, а також нагрітої за літо землі.

Здається, що природа одягає яскраве вбрання, щоб на прощання покрасуватися перед настанням чорно-білої зими. Це більше нагадує карнавал, на якому природа на прощання прагне показати свою неповторну красу…

Подібні твори:

Твір «Прийшла осінь»Твір на тему «Настала осінь»

Твір-опис осені

Твір на тему «Початок осені»

Твір-роздум на тему «Осінь»

Твір на тему «Осінній пейзаж»

Твір на тему «Осінь за вікном»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>