Проліски — перші весняні квіти
З яскравими променями сонця до нас приходить весна. Її всі з нетерпінням чекають, зима здається довгою, холоди та хуртовини набридають. Адже так хочеться побільше тепла, щоб не мерзли ноги, руки, обличчя.
Як тільки з’являться проталини в лісі, біля дерев починають пробиватися ніжні білі квіти. Їх називають пролісками, бо це перші весняні квіти, що визирають з-під снігової ковдри. Вони виглядають такими ніжними й прекрасними, що мимоволі починаєш захоплюватися їхньою тендітною красою.
Зазвичай перші квіти з’являються в Україні у березні. Вони пробиваються крізь сніг завдяки гострому листю. Проліски цвітуть білими суцвіттями, їхні пелюстки опущені донизу, чимось нагадуючи дзвіночки. Дивлячись на них, стає шкода, що ранньою весною тільки вдень пригріває сонце, а вночі знову стає холодно, а іноді й морозно. Як нелегко доводиться ніжним квіточкам у цей час! Але вони стійко тримаються, попри різні зміни погоди, легенько ворушаться під силою вітру.
Справжні проліски можна побачити в лісі. А в місті першими зацвітає мати-й-мачуха, квітки якої схожі на маленькі жовті сонечка. До пролісків можна віднести всі перші квіти, що з’являються після зимових холодів. А в лісах, серед опалого ще з осені листя дерев, немов різнобарвний килим, зацвітуть: первоцвіт, ряст, гусяча цибуля, анемони та медунка.
Як я побачив пролісок
Одного разу я виглянув у вікно та побачив біленький пролісок під деревцем ліщини. Здивувавшись, покликав свою маму. Вона теж зраділа й сказала, що це вона восени посадила цибулини крокусів. Щойно земля прогрілася, пролісок і зацвів.
Для мене це було справжнім дивом. Він виріс на проталині зовсім один. Мені він здався найкрасивішою квіткою, яку я тільки бачив у житті. Я вирішив трохи йому допомогти. Вийшовши у двір, я відгріб сніг подалі від рослини, щоб їй хоч трохи було тепліше.
Я кожен день визирав у вікно та вітав квітку. Вона так простояла три дні, а потім зів’яла. Але через деякий час з’явилися ще такі ж самі квіти.
Все ж не дарма люди з ніжністю відносяться до пролісків. Адже вони, як і птахи, є вісниками довгоочікуваної весни.
Подібні твори:
Розповідь на тему «Світ очима пролісків»
Твір-розповідь, текст про весняні квіти
Юля сказал:
Проліски — це підсніжники?
glazastik сказал:
Так. І вони належать до первоцвітів, тобто розпускаються ще до того, як зійшов сніг.
Аноним сказал:
так
Аноним сказал:
Ні
Аноним сказал:
Проліски не підсніжники.
glazastik сказал:
Проліски — це перші весняні квіти. Ось цитата з Википедії: «Також пролісками в розмовній мові можуть називатися й інші весняні квіти білої, синьої чи блакитної барви — підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, зубниця залозиста, фіялка каменелюбна». Тобто не є помилкою називати підсніжники, які Ви бачите на фото, пролісками.
Саша Трохимчук сказал:
Дякую! Дуже допомогли
Сонечко сказал:
Загомоніли потічки, весну зустріли нині ми! Ідуть з лісу діточки із пролісками синіми.
Учень сказал:
Дякую за корисну інформацію.
Іра сказал:
В мене зараз проліски цвітуть під вікном.