Твір на тему «Проліски»

загрузка...

Проліски — перші весняні квіти

Проліски — перші весняні квітиЗ яскравими променями сонця до нас приходить весна. Її всі з нетерпінням чекають, зима здається довгою, холоди та хуртовини набридають. Адже так хочеться побільше тепла, щоб не мерзли ноги, руки, обличчя.

Як тільки з’являться проталини в лісі, біля дерев починають пробиватися ніжні білі квіти. Їх називають пролісками, бо це перші весняні квіти, що визирають з-під снігової ковдри. Вони виглядають такими ніжними й прекрасними, що мимоволі починаєш захоплюватися їхньою тендітною красою.

Зазвичай перші квіти з’являються в Україні у березні. Вони пробиваються крізь сніг завдяки гострому листю. Проліски цвітуть білими суцвіттями, їхні пелюстки опущені донизу, чимось нагадуючи дзвіночки. Дивлячись на них, стає шкода, що ранньою весною тільки вдень пригріває сонце, а вночі знову стає холодно, а іноді й морозно. Як нелегко доводиться ніжним квіточкам у цей час! Але вони стійко тримаються, попри різні зміни погоди, легенько ворушаться під силою вітру.

Справжні проліски можна побачити в лісі. А в місті першими зацвітає мати-й-мачуха, квітки якої схожі на маленькі жовті сонечка. До пролісків можна віднести всі перші квіти, що з’являються після зимових холодів. А в лісах, серед опалого ще з осені листя дерев, немов різнобарвний килим, зацвітуть: первоцвіт, ряст, гусяча цибуля, анемони та медунка.

Як я побачив пролісок

Одного разу я виглянув у вікно та побачив біленький пролісок під деревцем ліщини. Здивувавшись, покликав свою маму. Вона теж зраділа й сказала, що це вона восени посадила цибулини крокусів. Щойно земля прогрілася, пролісок і зацвів.

Для мене це було справжнім дивом. Він виріс на проталині зовсім один. Мені він здався найкрасивішою квіткою, яку я тільки бачив у житті. Я вирішив трохи йому допомогти. Вийшовши у двір, я відгріб сніг подалі від рослини, щоб їй хоч трохи було тепліше.

Я кожен день визирав у вікно та вітав квітку. Вона так простояла три дні, а потім зів’яла. Але через деякий час з’явилися ще такі ж самі квіти.

Все ж не дарма люди з ніжністю відносяться до пролісків. Адже вони, як і птахи, є вісниками довгоочікуваної весни.

Подібні твори:

Розповідь на тему «Світ очима пролісків»

Твір-розповідь, текст про весняні квіти

Твір-розповідь, оповідання, текст про квіти

Твір-опис природи навесні. Текст-розповідь

10 Комментариев “Твір на тему «Проліски»

    • Проліски — це перші весняні квіти. Ось цитата з Википедії: «Також пролісками в розмовній мові можуть називатися й інші весняні квіти білої, синьої чи блакитної барви — підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, зубниця залозиста, фіялка каменелюбна». Тобто не є помилкою називати підсніжники, які Ви бачите на фото, пролісками.

  1. Сонечко сказал:

    Загомоніли потічки, весну зустріли нині ми! Ідуть з лісу діточки із пролісками синіми.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>